Rozhovor s Alenou Dolečkovou, affiliate managerkou provizního programu Matchatea.bio

Datum přidání23. 02. 2021
AutorPetra Novotná
Rozhovor s Alenou Dolečkovou, affiliate managerkou provizního programu Matchatea.bio

Matchatea.bio je internetový obchod, který se zaměřuje na prodej čaje matcha a dalšího příslušenství. Je známo, že si zakládají na vysoké kvalitě. Všechny produkty pravidelně testují a obnovují jejich certifikáty kvality. Matchatea.bio jsou nadšenci do tohoto nápoje a pokud chcete opravdu kvalitní matchu – doporučujeme právě je.

Alena Dolečková je affiliate managerkou jejich provizního programu Matchatea.bio. Pro správu affiliate programu si vybrali náš AffilBox PRO. A protože nás zajímá, jak se naším klientům daří, jak jsou spokojení a jaké mají plány do budoucna bylo jasné, že Matchatea.bio bude další v pořadí pro náš rozhovor.

Co je hlavní náplní vašeho on-line podnikání?

Zaměřujeme se hlavně na prodej japonského zeleného čaje matcha, což je velice jemně namletý čaj (díky tomu nepijete výluh z čaje, ale jeho dužinu). Navíc je velice bohatý na antioxidanty a dodává energii. K tomu všemu taky dobře chutná. 🙂 Ale nechci tu sáhodlouze popisovat, jak je matcha skvělá – to naši zákazníci naštěstí vědí a objevují to i další. 🙂

Kromě čaje matcha prodáváme i produkty z něj (například dobroty k mlsání nebo místo ranní kávy), a také pomůcky k přípravě čaje – ať už jde o tradiční přípravu, kdy používáte k našlehání čaje asen, nebo moderní přípravu v šejkru. Milovníci čaje matcha u nás naleznou vše.

Jak dlouho působíte na svém trhu?

Na trhu jsme celkem 12 let, z toho 9 let budujeme Matcha Tea.

Proč jste se rozhodli zřídit affiliate program?

Myslíme si, že matcha je zajímavý a hlavně zdravý produkt, který si u lidí získal (a stále získává) velkou oblibu. Mnoho lidí si ho kupuje stále dokola a doporučuje ho svým známým. A přesně k tomu se affiliate hodí. Člověk má dobrý pocit z toho, že svým přátelům, čtenářům, followerům, … doporučí něco kvalitního a ještě si vydělá nějaké peníze.

Máte nějaké zajímavé plány do budoucna s vaší službou/e-shopem?

Určitě chceme zlepšit náš věrnostní program a zavést další nové produkty – například další dobroty nebo kosmetiku se zeleným čajem.

Jaké jsou podmínky, které jste v rámci affilu nastavili?

Máme nastaveno několik úrovní odměn – 10 % pro cashback a kuponové weby, 14 % pro obsahové weby a 15 % pro recenzenty našich produktů. Toto jsou základní hodnoty odměn pro partnery – každopádně pokud se nějakému partnerovi (nebo partnerům) opravdu dařilo, nebráníme se individuálnímu zvýšení.

A když už jsme u těch recenzí, partnerům nabízíme produkty k testování zdarma – partneři si můžou říci o konkrétní produkty, které by chtěli testovat, nebo jim s výběrem můžeme poradit – případně jim připravíme balíček.

Které propagační partnery primárně hledáte?

Hledáme partnery, kteří jsou na stejné zelené vlně jako my. 🙂

Nejpřínosnější jsou pro nás obsahové weby, které by publikovali recenze našich produktů. Každopádně nechceme úplně recenze typu: “Hele, matcha, nejlepší čaj na světě!” Hledáme takové partnery, kteří budou mít zájem podávat zákazníkům relevantní informace – hlavně správnou přípravu čaje, jeho kvality nebo původ. Všechny tyto informace našim partnerům samozřejmě rádi poskytneme.

Ale nebráníme se ani partnerům z řad kuponových webů nebo cashbacků. Rádi u nás uvítáme všechny typy partnerů, kteří se zaměřují na zdravý životní styl, propagují pohyb, zdravé potraviny a samozřejmě kvalitní čaje.

Je nějaký typ partnerů, nebo propagace, kterou rozhodně odmítáte?

Nechceme, aby partneři využívali přímé cílení v PPC kampaních nebo poškozovali náš brand například nesouhlasným e-mailingem. Vše máme popsané v podmínkách. Ale jinak mě nějaký konkrétní případ nenapadá.

Nabízíte nějaké bonusy pro ty nejpřínosnější partnery?

Momentálně žádné bonusy nenabízíme. Ale to neznamená, že v budoucnu nebudou. Náš program jsme spustili poměrně nedávno, nejdříve chceme program více rozjet.

Každopádně všechny případné bonusy budeme řešit s každým partnerem individuálně. Nechceme nasazovat nějaké plošné výhody, které nemusí vyhovovat všem partnerům. Když si všimneme, že je pro nás nějaký parter přínosný, budeme ho kontaktovat a domluvíme se spolu na dalším postupu.

Nejdůležitější je pro nás, abychom měli s partnery dobré vztahy a aby nás rádi propagovali.

Jaké máte cíle a vize v provizním programu?

Rádi bychom vytvořili síť kvalitních partnerů, kteří by nám pomohli seznámit širší veřejnost s čajem matcha a jeho přínosem pro lidský organismus. Proto si klademe za cíl maximálně erudovat všechny své partnery a být jim kdykoliv k dispozici, kdyby měli nějaký problém nebo si nevěděli rady. 🙂

Co máte připravené pro začínající affiliate partnery?

Pro nové partnery máme připravený informační e-mail, protože je pro nás důležité, aby věděli, co propagují (ať jde o původ čaje matcha, jeho přípravu nebo účinky, které má na lidské tělo, …).

Také máme připravené bannery (a můžeme nabídnout i partnery na míru), XML feed a produkty k recenzím, ale tohle máme připravené pro všechny partnery. 🙂

V neposlední řadě je to samozřejmě maximální support. Je pro nás důležité, aby partneři (noví i ti, kteří nás už propagují) věděli, že se na nás můžou kdykoliv a s čímkoliv obrátit.

Je něco, v čem se chcete odlišit od ostatních provizních programů?

Řekla bych, že se odlišujeme nabídkou na našem e-shopu, protože 95 % produktů, které tam naleznete, jsou vlastní výroby. Ale jinak se odlišovat vlastně ani nechceme – jde nám o to, aby nás partneři chtěli propagovat. A to si myslím chtějí všechny programy.

Vybrali jste si pro svůj affiliate program AffilBox PRO. V čem spatřujete jeho největší výhody?

PRO verze bývají vždycky lepší a když chcete dělat věci poradně, potřebujete k tomu pořádné nástroje. 🙂 Snažíme se partnerům co nejvíce zjednodušit a zpříjemnit celý proces propagace. A verze PRO nabízí spoustu funkcí, která nám to umožní – například registrované weby, které partnerům umožňují odkazování bez affiliate parametru, nebo více četné doprovodné kanály pro přesnější analytiku. Kromě toho stojí za zmínku určitě i kupóny, které partnerům do budoucna umožní získávat konverze úplně bez odkazů.

Je něco, co byste ráda vzkázala svým affiliate partnerům?

Všem současným partnerům bychom chtěli poděkovat za jejich propagaci a přejeme jim co nejvíce konverzí. 🙂

A pokud někdo přemýšlí o tom, že by se k nám do programu registroval, ať neváhá a udělá to. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *