Spustili jsme affiliate dashboard PartnerBox!

Datum přidání03. 03. 2021
AutorOndřej Martinek
Spustili jsme affiliate dashboard PartnerBox!

Máme pro vás radostnou zprávu. Od dnešního dne je oficiálně otevřená nová partnerská aplikace/dashboard, která se jmenuje PartnerBox. Neboli krabička pro partnery. 🙂

Je to nové webové rozhraní, které řeší vícero potřeb affiliate partnerů, kterým nevyhovovalo stávající řešení jednotlivých a oddělených AffilBoxích programů. PartnerBox vám umožní si do jednotného přehledu napojit všechny vaše partnerské programy a mít v nich jasný přehled.

Testováno desítkami partnerů

Do betatestu, který začal koncem února, jsme přizvali přes 70 aktivních partnerů, od kterých jsme dostali velkou dávku zpětné vazby, tipů, nápadů, … A když se podíváte na PB do sekce Novinky, uvidíte, že si jejich rady bereme k srdci. A reálně je zapracováváme.

Tuto službu, stejně jako samotný „mateřský“ AffilBox i Affiliatekatalog.com budeme i nadále rozvíjet.

Zmíněné služby totiž spolu úzce souvisí a mohou si i navzájem v budoucnu pomáhat. Byly stavěné i se záměrem zvýšit aktivitu partnerů u klientů AffilBoxu a dle dat co máme, to byl rozhodně správný krok. Ale o tom někdy později.

Co aktuálně PartnerBox umí?

 • Napojení programu na 5 kliků.
 • Sdružování dat do bloků.
 • Vlastní pojmenování part. programů.
 • Aktualizace statistik „on demand“ (na klik).
 • Sdružování statistik do souhrnného přehledu.
 • Podpora více měn v souhrnném přehledu.
 • Nahrazení zástupných symbolů měn pro jednotné přehledy.
 • Přechod z rozhraní do konkrétního partnerského programu.
 • Možnost uložit webovou stránku do mobilu jako jednoduché PWA.
 • Upozorňuje na přesáhnutí výplatního minima u konkrétního programu.

Není toho málo a dle nás i webová služba vypadá nadmíru skvěle – aneb není to základní MVP, na kterém bychom si testovali zájem, ale už plně funkční služba pro vás.

VIDEO představení administrace

Co bude umět v budoucnu?

Zde chceme výrazně ovlivnit náš směr vývoje díky zpětné vazbě partnerů – už teď jsme většinu jejich přání potvrdili, protože se přesně trefili do našeho záměru. Jsme také partneři a věděli jsme, co nás i všechny ostatní pálí. A snažili jsme se to vetknout právě do této aplikace.

Každopádně můžeme se dál vydat například těmito směry:

 • hromadné žádosti o výplaty,
 • hromadné nahrávání faktur,
 • hledání kampaní, ve kterých jste zapojení,
 • pokročilá analytika, filtrování, …

Jak vidíte, v budoucnu dokáže PartnerBox extrémně profitovat z užší vazby (máme hotové interní REST API) vůči AffilBoxu.

Nemusí tedy jen staticky přijímat data, ale také ovlivňovat vaše kroky v jednotlivých partnerských kampaních. A třeba vám právě hromadně ulehčit správu fakturací, výplat, přehledů, …

Představení formou podcastu

Proč tyto sdružené funkce nejsou v AffilBoxu

Byla to první otázka, kterou jsme si sami položili. Ale vzhledem k historickému nastavení AffilBoxu, jeho technologiím a designového layoutu, jsme se rozhodli tyto funkce postavit takříkajíc bokem na zelené louce. Ulehčuje nám to technický vývoj novinek, zrychluje reakce a máme pod větší kontrolou UX.

Je pravděpodobné, že část těch funkcí bude postupně zpětně implementováno i v samotném AffilBoxu – například detailnější filtrace, …

Ale vyloženě hromadná správa všech vašich partnerských kampaní bude jednodušší v tzv. full-width rozhraní.

Plus je zde i výhoda v jednodušší přípravě pro PWA (progresivní webové aplikace), či dokonce v budoucnu nativní iOS/Android aplikaci. Ale to si necháme až na světlou budoucnost.

Kolik stojí?

S každým jednáme narovinu – aktuálně jsme ve fázi, kdy neřešíme monetizaci této aplikace.

Máme ji jako nástroj pro srovnání nevýhod privátní affiliate platformy vůči sítím. Neboli chceme ji ideálně mít pro „naše“ affiláky z AffilBoxů zdarma, abychom jim ulehčili práci a zvýšili výkon.

Pokud bychom na této strategii chtěli něco v budoucnu změnit (kvůli pokročilejším funkcím, vyšším serverovým nárokům, dalším konektorům, …) budeme vás ohledně toho s dostatečným předstihem kontaktovat.

Nemusíte už na nic čekat

Teď vám jen děkujeme za letitou trpělivost a můžete se s radostí registrovat do PartnerBoxu.

Komentáře (3)

Wladass 03. 03. 2021

Parádní věc! Všichni moc děkujeme a jsme rádi, že jsme mohli být v určité fázi u zrodu a mohli jsme přispět svými názory a nápady na vylepšení. Je to parádní!

Ondřej Martinek 03. 03. 2021

Díky moc Wladassi za komentář i zpětnou vazbu! 🙂 Rádi to budeme i nadále takhle rozvíjet.

Jaroslav Janíček 05. 03. 2021

Díky moc za komentář! Všichni máme očividně zálibu ve vytváření appek, které pomáhají českému onlinu 🙂

Atlaso 02. 04. 2021

Skvělý počin. Již nějaké podobné služby co toto umí existují a koukal jsem po nich, ale v ně jsem neměl nějak moc velkou důvěru. Přeci jen, když to je přímo od AffilBoxu má to vetší váhu a důvěru. Jsem rád, že něco takového vzniklo přímo od vás, je poté mnohem snažší pracovat s mnoha affilboxy naráz a mít hezký přehled a jistotu, že za tím stojí někdo od affilboxu 🙂

Ondřej Martinek 06. 04. 2021

Děkujeme mockrát za komentář a podporu! Určitě chceme tuhle službu dál rozvíjet, od partnerů i od nás máme už 31 připomínek, nápadů… Takže nás klasicky čeká hromada práce. 🙂 Díky ještě jednou.

Petr B. 29. 07. 2021

Ahoj, děkuju moc. Dneska jsem se registroval a rozhodně tohle tady chybělo. Je to sice dost jednoduché rozhraní, ale klidně bych tam uvítal nějakého průvodce, co mi ukáže všechny možnosti systému, abych to viděl hned a nemusel hledat co to asi dle Novinek ještě umí. Ale každopádně díky i za to, že je to free.

Ondřej Martinek 29. 07. 2021

Zdravíme, děkujeme mockrát za tip. Určitého praktického průvodce aplikací (dá se označit jako Wizzard) už testujeme na samotném AffilBoxu, takže nebude problém ho nasadit a vypilovat na samotné partnerském dashboardu. Děkujeme za popostrčení!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *