Spustili jsme affiliate dashboard PartnerBox!

Datum přidání03. 03. 2021
AutorOndřej Martinek
Spustili jsme affiliate dashboard PartnerBox!

Máme pro vás radostnou zprávu. Od dnešního dne je oficiálně otevřená nová partnerská aplikace/dashboard, která se jmenuje PartnerBox. Neboli krabička pro partnery. 🙂

Je to nové webové rozhraní, které řeší vícero potřeb affiliate partnerů, kterým nevyhovovalo stávající řešení jednotlivých a oddělených AffilBoxích programů. PartnerBox vám umožní si do jednotného přehledu napojit všechny vaše partnerské programy a mít v nich jasný přehled.

Testováno desítkami partnerů

Do betatestu, který začal koncem února, jsme přizvali přes 70 aktivních partnerů, od kterých jsme dostali velkou dávku zpětné vazby, tipů, nápadů, … A když se podíváte na PB do sekce Novinky, uvidíte, že si jejich rady bereme k srdci. A reálně je zapracováváme.

Tuto službu, stejně jako samotný „mateřský“ AffilBox i Affiliatekatalog.com budeme i nadále rozvíjet.

Zmíněné služby totiž spolu úzce souvisí a mohou si i navzájem v budoucnu pomáhat. Byly stavěné i se záměrem zvýšit aktivitu partnerů u klientů AffilBoxu a dle dat co máme, to byl rozhodně správný krok. Ale o tom někdy později.

Co aktuálně PartnerBox umí?

 • Napojení programu na 5 kliků.
 • Sdružování dat do bloků.
 • Vlastní pojmenování part. programů.
 • Aktualizace statistik „on demand“ (na klik).
 • Sdružování statistik do souhrnného přehledu.
 • Podpora více měn v souhrnném přehledu.
 • Nahrazení zástupných symbolů měn pro jednotné přehledy.
 • Přechod z rozhraní do konkrétního partnerského programu.
 • Možnost uložit webovou stránku do mobilu jako jednoduché PWA.
 • Upozorňuje na přesáhnutí výplatního minima u konkrétního programu.

Není toho málo a dle nás i webová služba vypadá nadmíru skvěle – aneb není to základní MVP, na kterém bychom si testovali zájem, ale už plně funkční služba pro vás.

VIDEO představení administrace

Co bude umět v budoucnu?

Zde chceme výrazně ovlivnit náš směr vývoje díky zpětné vazbě partnerů – už teď jsme většinu jejich přání potvrdili, protože se přesně trefili do našeho záměru. Jsme také partneři a věděli jsme, co nás i všechny ostatní pálí. A snažili jsme se to vetknout právě do této aplikace.

Každopádně můžeme se dál vydat například těmito směry:

 • hromadné žádosti o výplaty,
 • hromadné nahrávání faktur,
 • hledání kampaní, ve kterých jste zapojení,
 • pokročilá analytika, filtrování, …

Jak vidíte, v budoucnu dokáže PartnerBox extrémně profitovat z užší vazby (máme hotové interní REST API) vůči AffilBoxu.

Nemusí tedy jen staticky přijímat data, ale také ovlivňovat vaše kroky v jednotlivých partnerských kampaních. A třeba vám právě hromadně ulehčit správu fakturací, výplat, přehledů, …

Představení formou podcastu

Proč tyto sdružené funkce nejsou v AffilBoxu

Byla to první otázka, kterou jsme si sami položili. Ale vzhledem k historickému nastavení AffilBoxu, jeho technologiím a designového layoutu, jsme se rozhodli tyto funkce postavit takříkajíc bokem na zelené louce. Ulehčuje nám to technický vývoj novinek, zrychluje reakce a máme pod větší kontrolou UX.

Je pravděpodobné, že část těch funkcí bude postupně zpětně implementováno i v samotném AffilBoxu – například detailnější filtrace, …

Ale vyloženě hromadná správa všech vašich partnerských kampaní bude jednodušší v tzv. full-width rozhraní.

Plus je zde i výhoda v jednodušší přípravě pro PWA (progresivní webové aplikace), či dokonce v budoucnu nativní iOS/Android aplikaci. Ale to si necháme až na světlou budoucnost.

Kolik stojí?

S každým jednáme narovinu – aktuálně jsme ve fázi, kdy neřešíme monetizaci této aplikace.

Máme ji jako nástroj pro srovnání nevýhod privátní affiliate platformy vůči sítím. Neboli chceme ji ideálně mít pro „naše“ affiláky z AffilBoxů zdarma, abychom jim ulehčili práci a zvýšili výkon.

Pokud bychom na této strategii chtěli něco v budoucnu změnit (kvůli pokročilejším funkcím, vyšším serverovým nárokům, dalším konektorům, …) budeme vás ohledně toho s dostatečným předstihem kontaktovat.

Nemusíte už na nic čekat

Teď vám jen děkujeme za letitou trpělivost a můžete se s radostí registrovat do PartnerBoxu.

Komentáře (5)

Wladass 03. 03. 2021

Parádní věc! Všichni moc děkujeme a jsme rádi, že jsme mohli být v určité fázi u zrodu a mohli jsme přispět svými názory a nápady na vylepšení. Je to parádní!

Ondřej Martinek 03. 03. 2021

Díky moc Wladassi za komentář i zpětnou vazbu! 🙂 Rádi to budeme i nadále takhle rozvíjet.

Jaroslav Janíček 05. 03. 2021

Díky moc za komentář! Všichni máme očividně zálibu ve vytváření appek, které pomáhají českému onlinu 🙂

Atlaso 02. 04. 2021

Skvělý počin. Již nějaké podobné služby co toto umí existují a koukal jsem po nich, ale v ně jsem neměl nějak moc velkou důvěru. Přeci jen, když to je přímo od AffilBoxu má to vetší váhu a důvěru. Jsem rád, že něco takového vzniklo přímo od vás, je poté mnohem snažší pracovat s mnoha affilboxy naráz a mít hezký přehled a jistotu, že za tím stojí někdo od affilboxu 🙂

Ondřej Martinek 06. 04. 2021

Děkujeme mockrát za komentář a podporu! Určitě chceme tuhle službu dál rozvíjet, od partnerů i od nás máme už 31 připomínek, nápadů… Takže nás klasicky čeká hromada práce. 🙂 Díky ještě jednou.

Petr B. 29. 07. 2021

Ahoj, děkuju moc. Dneska jsem se registroval a rozhodně tohle tady chybělo. Je to sice dost jednoduché rozhraní, ale klidně bych tam uvítal nějakého průvodce, co mi ukáže všechny možnosti systému, abych to viděl hned a nemusel hledat co to asi dle Novinek ještě umí. Ale každopádně díky i za to, že je to free.

Ondřej Martinek 29. 07. 2021

Zdravíme, děkujeme mockrát za tip. Určitého praktického průvodce aplikací (dá se označit jako Wizzard) už testujeme na samotném AffilBoxu, takže nebude problém ho nasadit a vypilovat na samotné partnerském dashboardu. Děkujeme za popostrčení!

La 20. 12. 2021

Dobrý den,

vůbec netuším, jak přidávat kampaně. Čekala jsem, že máte nastavený katalog webů a e-shopů, které lze propagovat – přes bannery, nebo odkazem a já si vždy vyberu právě to, co se mi bude hodit do textu nebo tématu.

Toto je hrozně divně složité.

Ondřej Martinek 20. 12. 2021

Hezký den, hlavní princip PartnerBoxu je sdružovat na 1 místě statistiky vašich aktivních programů na AffilBoxech, které propagujete. Neboli nejdříve musíte být v jednotlivých programech registrovaná a až poté je můžete přidat do svého přehledu.

Inspirací pro registraci může být https://www.affiliatekatalog.com – kde jsou tematicky oddělené kampaně a ty, které mají u sebe štítek běží na AffilBoxu, si můžete následně přidat do PartnerBoxu.

Ale děkujeme za tip – máme v plánu funkčnost rozšířit, aby v PB byly i rovnou tipy na tematické kampaně.

Zdraví

Ondřej Martinek

K. E. 20. 12. 2021

Dobrý den,

oceňuji vznik tohoto projektu. Osobně bych uvítal např. možnost zobrazení standardních statistik za vybrané období.

Ondřej Martinek 20. 12. 2021

Hezký den, děkujeme – snad vám i tato základní verze ještě chvíli postačí – ale vyloženě standardní statistiky za vybrané období je přesně nejbližší funkce, kterou tam i my sami chceme/potřebujeme. Takže s ní určitě počítáme. Přeji hodně konverzí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *