Blog

Pokračujeme v seriálu jak se dá AffilBox využít - nad rámec klasického affiliate marketingu a webových partnerů. Už jsme probrali influencery a ambasadory na sociálních sítích, refferal marketing a vlastní síť, ... Dalším využitím, který u našich klientů vídám častěji, je využití měření kuponů (tracking kuponů) pro sledování výkonu klasických obchodníků a off-line poboček a obchodů.

Jak se staví affiliate síť na AffilBoxu?

Datum přidání20. 03. 2024
AutorOndřej Martinek
Předně si představíme pojem „affiliate síť“, byť my ho interně označujeme spíše jako „specializovaná marketingová agentura“. Affiliate síť je služba, kterou vám poskytuje některá z českých či zahraničních agentur, kdy vám affiliate coby výkonnostní marketingový kanál, nabízí jako celistvou službu.

Co je referral marketing a umíme ho?

Datum přidání14. 03. 2024
AutorOndřej Martinek
V jednoduchosti je to partnerský program, který ale jako partnery nevnímá profíky (externí subjekty typu recenzní portály, cashbacky, kupony, či influencery, ... či partnery z našeho Networku), ale pracuje primárně se zákazníky daného e-shopu či služby.

Iframe widget jako reklamní prvek

Datum přidání01. 01. 2023
AutorOndřej Martinek
Pokud inzerent potřebuje svým partnerům pro potřeby affiliate propagace dynamický reklamní prvek / widget (tedy nejde o klasický odkaz či banner - které by se daly jednoduše nahrát do sekce Reklamní prvky v rámci konkrétní Reklamní kampaně), používá se pro tyto účely tzv. iframu s vloženým reklamním prvkem na straně inzerenta.
Hledáte návod nebo inspiraci na to, jak hodnotit a analyzovat affiliate programy? Pak jste tady správně – v článku vám přinášíme přehledný postup a důležité body, na které byste při analýze konkurenčních affiliate programů neměli zapomenout.  Analýzy konkurenčních programů vám přijdou vhod nejenom před nebo při spouštění vlastního affiliate programu,…