Affiliate manažeři k najmutí

Tito zkušení manažeři jsou aktuálně otevření novým zakázkám – příprava affiliate programu, každodenní správa, audity již běžících programů, …

Kamil Slunsky

Kamil Slunský

kamilslunsky.cz

+420 720 309 760

[email protected]

Manažeři pro konzultace a audity affiliate programu

Jaroslav Janíček

jaroslavjanicek.cz

+420 777 349 394

[email protected]

Ondřej Martinek

ondrejmartinek.cz

+420 777 431 109

[email protected]

Zde pro vás připravujeme aktuální přehled affiliate manažerů / správců, kteří vám mohou pomoci s vaším partnerským programem. Jsou od nás proškolení v praktické i marketingové správě programů a jaké možnosti jim dává náš systém.

Více o affiliate správě / managementu sepsala zkušená affiliate konzultantka Kateřina Střelcová v článku Kdo mi pomůže s affiliate marketingem.

Jejich platové ohodnocení je na vaší individuální domluvě – jsou na volné noze, takže nemají přímou vazbu na AffilBox s.r.o.

 

Proškolení týmem AffilBoxu i samotnou praxí

 

Doporučovaní správci programů prochází osobním školením i praktickým testem – jedním z nich bylo i listopadové školení v Brně (ze kterého máme i VIDEO záznamy).

Certifikát affiliate manažera

Kdo mi pomůže s affiliate programem?

Mnoho e-shopů, ale i provozovatelů služeb či prodejců produktů tuší, že by jim provizní program mohl přinášet nové zakázky a objednávky. Zároveň se ale bojí, že na něj nebudou mít dostatek času nebo zkušeností.

Existuje někdo, kdo vám může s provizním programem pomoci? Určitě ano. Hledáte affiliate manažera.

Kdo vlastně je affiliate manažer?

Affiliate manažer je člověk, jehož hlavní náplní práce je správa provizních programů. V praxi to obnáší tyto činnosti:

  • příprava provizního programu
  • oslovení prvních affiliate partnerů a jejich zapojení do programu
  • průběžná komunikace a motivace partnerů
  • oslovování nových partnerů
  • dohlížení na to, aby byly konverze průběžně schvalovány, a aby tak partneři mohli následně fakturovat
  • hlídání efektivity provizního programu

Podtrženo a sečteno, má tento člověk na starosti to, aby vám tento marketingový kanál dobře fungoval a aby přinášel nové objednávky.

Kdo jím může být?

Přestože by bylo krásné, kdyby affiliate manažer pracoval jen z dobré vůle a bez nároku na odměnu, není to pochopitelně běžnou praxí. Vše je samozřejmě na individuální domluvě, ale obvykle bývá při přípravě a rozjetí provizního programu affiliate manažer odměňován hodinovou sazbou.

Jakmile se program rozjede, má pak manažer odměnu vypočtenou podle výkonu programu. Tím se sám motivuje k dobré práci a zároveň se nemůže stát, že by se program rozjel opravdu pěkně a manažer nedostal dostatečně vysokou odměnu.

Zjistěte, jaké má zkušenosti

Až budete hledat vašeho affiliate manažera, zajímejte se určitě o to, jaké má s affiliate oblastí zkušenosti. Je skvělé, pokud již někdy nějaký program sám (pokud možno samozřejmě úspěšně) propagoval, protož pak tuší, co budou i vaši propagační partneři potřebovat k úspěšnému fungování.

Měl by mít dobré komunikační schopnosti. Znalosti IT jsou výhodou, ale obvykle nemusí být manažer přímo programátorem. A samozřejmě manažerem nemusí být muž, ale stejně tak dobře vám může váš affiliate spravovat také žena.