Časté dotazy na náš affiliate software

V tomto příspěvku sdružujeme všechny nejčastější dotazy našich zákazníků a partnerů. Pravidelně je aktualizujeme o nové zkušenosti a podněty od našich klientů.

Co je to provizní program?

Provizní program je systém, kdy odměňujete partnery za to, že vám přivádí nové zákazníky. Odměňujete je tzv. provizí, která se nejčastěji vypočítává jako procentuální část z hodnoty objednávky.

Více o tom, co je provizní / affiliate marketing se dočtete v našem blogovém článku.

Co to je AffilBox?

AffilBox je prostředí, ve kterém se na jedné straně potkávají inzerenti (například e-shopy) a na straně druhé affiliate partneři (recenzní weby, cashback portály, influenceři, atp…). Partneři se zdarma registrují do vaší licence AffilBoxu, kde naleznou propagační materiály, díky kterým začnou váš e-shop propagovat.

V AffilBoxu si můžete nastavit výši provize, dobu platnosti cookies, přidat propagační materiály, jednoduše připravit vše potřebné dopředu a proto až se vám začnou registrovat partneři mohou začít ihned prodávat vaše produkty.

Vyplatí se mi provizní program?

Určitě ano. Když nakupujete reklamu přes bannery, nebo PPC, tak vždy platíte za kliknutí / zobrazení a nevíte předem, zda zákazníci nakoupí. Podobně pokud si najmete obchodního zástupce, tak mu budete muset platit mzdu nezávisle na tom, zda vám přivede nové zákazníky.

Díky proviznímu systému platíte vždy až za uskutečněné objednávky! Je to v současnosti ve světě nejpopulárnější způsob marketingu.

Nikdy neplatíte nic navíc a sami si určujete, kolik jste ochotni vašim partnerům zaplatit.

Chtěl bych si AffilBox vyzkoušet, je to možné?

Samozřejmě, že je. Jděte na demo.affilbox.cz a zde si můžete vyzkoušet AffilBox jak z pohledu administrátora, tak inzerenta, či partnera. Stačí se přihlásit jako admin s heslem admin.

Případně vyzkoušejte AffilBox na 14 dní úplně zdarma!

Budu dostávat pravidelně updaty?

Po úspěšném otestování bude vždy nová verze nahrána pro všechny uživatele našeho systému. Veškeré updaty jsou vždy zdarma a nemusíte se o ně starat. Před přechodem na novou verzi budete upozorněni emailem, ve kterém se dozvíte, co se mění či přidává.

Všechny aktuality v systému AffilBox, můžete sledovat v sekci Novinky.

Umožňujete sledování více úrovní partnerů? (MLM)

Ne neumožňujeme. Myslíme si, že je mnohem důležitější, aby se partneři soustředili na prodej, než na nahánění nových oveček.

Dodáte mi propagační partnery?

V klasické licenci PRO je hledání partnerů primárně na vás, coby inzerentovi. Ale u licence typu NETWORK je k dispozici je jejich tříděná (tematicky, velikostně, …) databáze. Díky ní získáte přístup k aktivním partnerům v rámci naší sesterské služby PartnerBox.cz, ve které je zaregistrovaných více jak 450 partnerů.

Ty budete moci jednoduše pozvat do svého programu.

Dále doprovodně provozujeme katalog provizní programů, kam váš program automaticky vystavíme. Každý den jej navštíví přes 200 partnerů. A každé pondělí rozešleme na 950 partnerů e-mail o našich nových programech. Další možností jak se zviditelnit je poskytnout nám rozhovor / case study o vašem affiliate programu, které pravidelně přidáváme na náš PartnerBoxí blog.

V neposlední řadě máme partnerskou aplikaci PartnerBox, kde může být váš affiliate program propagován.

Pokud i tak potřebujete s hledáním partnerů pomoci, můžete využít služeb jednoho z našich vyškolených affiliate manažerů.

Co musím udělat pro to, aby mi provizní program fungoval a měřil?

Musíte si nastavit váš AffilBox a vložit do stránek měřící kódy. Není to nic složitého. Je to podobné, jak když vkládáte Google Analytics. Pro spoustu e-shopových šablon na českém trhu máme připraveno buď přímé propojení nebo podrobné návody, nemusíte se ničeho bát.

Ce týká rozjezdu a správy affiliate programu, můžete využít jednu z mnoha možností, které nabízíme:

  1. Naučit se affiliate marketing z našich webinářů, podcastů a blogových příspěvků.
  2. Nechat si od nás affiliate program nastavit a spustit.
  3. Najmout jednoho z námi vyškolených affiliate manažerů.

Co mají dělat partneři, když mě chtějí propagovat?

Partneři se musí jednoduše registrovat do vašeho provizního programu. Následně obdrží svůj unikátní provizní odkaz , který mohou umístit na své webové stránky, do e-mailu, na sociální sítě apod.

Jak mě mohou mí partneři propagovat?

Možností je neomezené množství. Ale těmi základními jsou na webových stránkách, blogu, e-mailem, na sociálních sítích, PPC reklamou a spoustou dalších metod, které jen vymyslí. Kromě propagačního (affiliate) odkazu mohou využít i další možnosti, které AffilBox nabízí, jako propagační bannery nebo slevové kupóny.

Jak mohu své partnery vyplácet?

Ideální je vyplácet partnery na fakturu, kterou vám zašlou. Pokud vám někdo nemůže fakturovat, můžete mu vystavit dohodu o provedení práce. Podívejte se jak funguje fakturace v AffilBoxu.

Kde se mohou partneři do mého provizního programu zaregistrovat?

Na stejném místě, kde se přihlašujete vy. Hned po registraci vaší vlastní licence AffilBoxu je vám přidělena vaše vlastní adresa – ve tvaru c1234.affilbox.cz (čísla jsou vždy jiná). Tato adresa je vám po dobu platnosti vašeho programu vždy k dispozici.

Velmi doporučujeme ale přesměrovat tuto adresu na vaši vlastní doménu ve tvaru například spoluprace.vaseshop.cz nebo partneri.vaseshop.cz. Zde je návod, jak na přesměrování. Tato adresa je lépe zapamatovatelná a také působí důvěryhodněji.

Jakmile budete mít přesměrování hotovo, můžete adresu sdělit vašim partnerům a vyzvat je k registraci.

Musí mí partneři také něco platit?

Ne partneři nic neplatí. Pouze se registrují do vašeho AffilBoxu a mohou vás začít propagovat.

Za jak dlouho mi začne affiliate vydělávat?

Rádi bychom vám řekli, že zítra. Ale z naší zkušenosti to je 3-6 měsíce od spuštění. Tato prodleva je způsobena tím, že partneři se musí registrovat, podívat se, co prodáváte, připravit propagaci a začít vám přivádět návštěvníky. To vše chvíli trvá.

Přečtěte si náš článek na téma Vyplatí se mi provizní program

Jak funguje AffilBox – je potřeba jej někam nainstalovat?

AffilBox běží na našich vlastních serverech. Nic nemusíte instalovat o vše se staráme my. Systém neustále vyvíjíme a aktualizujeme, přidáváme nové funkce a úpravy i několikrát týdně.

Kolik času je potřeba vyčlenit na správu affiliate?

To je velmi relativní. Záleží pouze na vás, jak moc chcete mít provizní program efektivní. Čím více času mu věnujete a čím více budete hledat nové partnery, tím se mu bude lépe dařit. Takže je to na vás.

Ale jako základ se dá vzít jednotky hodin měsíčně.

O affiliate ještě vůbec nic nevím, kde se o něm dozvím něco srozumitelného?

Můžete začít u nás na blogu, projít si hlavní článek Co je affiliate, zakoupit si knihu o affiliate od Mária Roženského, původního zakladatele AffilBoxu. Dále doporučujeme naše webináře, podcast a YouTube kanál.

Případně se podívat na seznam českých blogů a lidí v ČR a SR, kteří se zabývají affiliate marketingem.

Mám více e-shopů, mohu jeden AffilBox použít pro všechny?

Ano můžete, do počtu 10 e-shopů/kampaní vám postač licence AffilBoxu PRO, další kampaně se dají jednotlivě přikupovat – popřípadě vyšší licence NETWORK je neomezená v počtu kampaní i zátěže.

Chtěl bych provizní program pro svůj e-shop, ale nevím, kde začít?

Začněte registrací zkušební verze AffilBoxu na 14 dní. Nástroj je navržen tak, že vás velmi intuitivně provede kroky, které je potřeba udělat do začátku.

Popřípadě nás kontaktujte buď přes kontaktní formulář, nebo na emailu [email protected]. S provizními programy máme zkušenosti více než 10 let a proto vám velmi rádi poradíme a navrhneme řešení přímo pro vás.

Všechny vstupní konzultace jsou samozřejmě ZADARMO, protože nás to baví!

Jak se lišíte od affiliate sítě?

Oproti sítím nabízíme samostatné řešení, které je plně ve vaší režii a loajalita affiliate partnerů zůstává s vámi ne s affiliate sítí.

Nemáme žádné vstupní limity (požadavky na velikost vašeho byznysu) a AffilBox si tak může pořídit naprosto každý.

Dalším rozdílem jsou poplatky – v licenci typu PRO neplatíte žádné další provize ani poplatky, když váš affiliate program roste. Zaplatíte nám pouze jednorázový roční pronájem licence, to je vše. U licence typu NETWORK si bereme % z přivedeného obratu výměnou za doporučené partnery, které vám v administraci zpřístupníme.

Můžu platit licenci měsíčně nebo musím zaplatit na celý rok dopředu?

U nově zřizovaných licencí preferujeme roční platbu. První zřizovací faktura tak je vždy na celý rok dopředu. Kratší platbu (měsíční či kvartální) umožňujeme jen u větších inzerentů a to s ohledem na partnery, kteří vás budou propagovat.

Pro ně je totiž kriticky důležité, aby ve vybraný program mohli mít důvěru, aby se jim nestalo, že budou měsíc chystat kampaň, bannery, texty do recenzí a podobně a pak najednou zjistí, že program není zaplacen a je uzavřen.

Aby mohli začít propagovat, potřebují mít jistotu, že se jim energie do propagace vložená skutečně vrátí.

Z toho důvodu – a velmi jsme nad tím přemýšleli a nakonec jsme se rozhodli takto – máme sice na webu v ceníku přepočet na měsíce, ale samotnou první platbu poskytujeme primárně ročně. Při prodloužení licence už bude možné vybrat i kratší fakturační periodu.

Audio podoba častých dotazů

Rozhodli jsme se pro vás nahrát tyto FAQs i v audio podobě v našem podcastu – samozřejmě k jednotlivým bodů se vyjadřujeme citelně více do hloubky. A tedy určitě vám poslouží pro lepší pochopení našeho softwaru, SAAS konceptu a dalších specialit v rámci affiliate marketingu.