Časté dotazy na náš affiliate software

V tomto příspěvku sdružujeme všechny nejčastější dotazy našich zákazníků a partnerů. Pravidelně je aktualizujeme o nové zkušenosti a podněty od našich klientů.

Co je to provizní program?

Provizní program je systém, kdy odměňujete partnery za to, že vám přivádí nové zákazníky. Odměňujete je tzv. provizí, která se nejčastěji vypočítává jako procentuální část z hodnoty objednávky.

Co to je AffilBox?

AffilBox je řešení pro váš provizní program. Během pár minut můžete nastavit provizní program pro váš e-shop, nebo web a získáte tak nové klienty. Pokud máte obchodů či stránek více, tak můžete nastavit kampaň pro každou z nich a vaši partneři vás mohou doporučovat. Pokud si troufnete na správu kampaní i pro další uživatele, tak rovnou můžete založit Provizní síť a získávat provize ze všech doporučení, která partneři provedou.

Vyplatí se mi provizní program?

Určitě ano. Když nakupujete reklamu přes bannery, nebo PPC, tak vždy platíte za kliknutí / zobrazení a nevíte předem, zda zákazníci nakoupí. Podobně pokud si najmete obchodního zástupce, tak mu budete muset platit mzdu nezávisle na tom, zda vám přivede nové zákazníky. Díky proviznímu systému platíte vždy až za uskutečněné objednávky! Je to v současnosti ve světě nejpopulárnější způsob marketingu. Nikdy neplatíte nic navíc a sami si určujete, kolik jste ochotni vašim partnerům zaplatit.

Chtěl bych si AffilBox vyzkoušet, je to možné?

Samozřejmě, že je. Jděte na demo.affilbox.cz a zde si můžete vyzkoušet AffilBox jak z pohledu administrátora, tak inzerenta, či partnera. Stačí se přihlásit jako admin s heslem admin.

Budu dostávat pravidelně updaty?

Po úspěšném otestování bude vždy nová verze nahrána pro všechny uživatele našeho systému. Veškeré updaty jsou vždy zdarma a nemusíte se o ně starat. Před přechodem na novou verzi budete upozorněni emailem, ve kterém se dozvíte, co se mění či přidává.

Umožňujete sledování více úrovní partnerů? (MLM)

Ne neumožňujeme. Myslíme si, že je mnohem důležitější, aby se partneři soustředili na prodej, než na nahánění nových oveček.

Dodáte mi propagační partnery?

Přímo nedodáme, ale provozujeme katalog provizní programů, kam váš program automaticky vystavíme. Každý den jej navštíví přes 200 partnerů. A každé pondělí rozešleme na 760 partnerů e-mail o vašem novém programu.

Co musím udělat pro to, aby mi provizní program fungoval a měřil?

Musíte si nastavit váš AffilBox a vložit do stránek měřící kódy. Není to nic složitého. Je to podobné, jak když vkládáte Google Analytics.

Co mají dělat partneři, když mě chtějí propagovat?

Partneři by se měli registrovat do vašeho provizního programu. Následně obdrží svůj vlastní provizní odkaz a ten mohou umístit na své webové stránky, do e-mailu, na Facebook apod.

Jak mohu své partnery vyplácet?

Ideální je vyplácet partnery na fakturu, kterou vám zašlou. Pokud vám někdo nemůže fakturovat, můžete mu vystavit dohodu o provedení práce.

Kde se mohou partneři do mého provizního programu zaregistrovat?

Na stejném místě, kde se přihlašujete vy. Hned po registraci vaší vlastní licence AffilBoxu je vám přidělena vaše vlastní adresa – ve tvaru c1234.affilbox.cz (čísla jsou vždy jiná). Tato adresa je vám po dobu platnosti vašeho programu vždy k dispozici.

Velmi doporučujeme ale přesměrovat tuto adresu na vaši vlastní doménu ve tvaru například spoluprace.vaseshop.cz nebo partneri.vaseshop.cz. Zde je návod, jak na přesměrování. Tato adresa je lépe zapamatovatelná a také působí důvěryhodněji. Jakmile budete mít přesměrování hotovo, můžete adresu sdělit vašim partnerům a vyzvat je k registraci.

Za jak dlouho mi začne affiliate vydělávat?

Rádi bychom vám řekli, že zítra. Ale z naší zkušenosti to je 2-3 měsíce od spuštění. Tato prodleva je způsobena tím, že partneři se musí registrovat, podívat se, co prodáváte, připravit propagaci a začít vám přivádět návštěvníky. To vše chvíli trvá.

Jak funguje AffilBox – je potřeba jej někam nainstalovat?

AffilBox běží na našich vlastních serverech. Nic nemusíte instalovat o vše se staráme my. Systém neustále vyvíjíme a aktualizujeme, přidáváme nové funkce a úpravy i několikrát týdně.

Musí mí partneři také něco platit?

Ne partneři nic neplatí. Pouze se registrují do vašeho AffilBoxu a mohou vás začít propagovat.

Jak mě mohou mí partneři propagovat?

Možností je neomezené množství. Ale těmi základními jsou na webových stránkách, blogu, e-mailem, sociálních sítích, PPC reklamou a spoustou dalších metod, které jen vymyslí.

Kolik času je potřeba vyčlenit na správu affiliate?

To je velmi relativní. Záleží pouze na vás, jak moc chcete mít provizní program efektivní. Čím více času mu věnujete a čím více budete hledat nové partnery, tím se mu bude lépe dařit. Takže je to na vás. Ale jako základ se dá vzít jednotky hodin měsíčně.

O affiliate ještě vůbec nic nevím, kde se o něm dozvím něco srozumitelného?

Můžete začít u nás na blogu, projít si hlavní článek Co je affiliate, zakoupit si knihu o affiliate od Mária Roženského, zakladatele AffilBoxu. Případně se podívat na seznam českých blogů a lidí v ČR a SR, kteří se zabývají affiliate marketingem.

Mám více e-shopů, mohu jeden AffilBox použít pro všechny?

Ano můžete, do počtu 5 e-shopů/kampaní vám postačí základní licence AffilBoxu, pro větší počet je vhodný AffilBox Pro.

Musí si partneři také zaplatit AffilBox, aby mě mohli propagovat?

Nemusí, pro partnery je tato aplikace zdarma.

Kde se budou mí partneři přihlašovat a registrovat?

Vy i vaši partneři se přihlašujete do stejného systému, na stejné adrese a vidíte stejné údaje. Vy jako administrátor vidíte navíc položky pro správu a editaci provizního programu a samozřejmě vidíte statistiky všech vašich partnerů.

Chtěl bych provizní program pro svůj e-shop, ale nevím, kde začít?

Začněte registrací zkušební verze AffilBoxu na 14 dní. Nástroj je navržen tak, že vás velmi intuitivně provede kroky, které je potřeba udělat do začátku.

Popřípadě nás kontaktujte buď přes kontaktní formulář, nebo na emailu [email protected]. S provizními programy máme zkušenosti více než 8 let a proto vám velmi rádi poradíme a navrhneme řešení přímo pro vás. Všechny konzultace jsou samozřejmě ZADARMO, protože nás to baví!