Registrované weby

Datum přidání16. 11. 2017
AutorKateřina Střelcová

Chtějí vaši partneři, aby AffilBox měřil příchod z jejich webu, aniž by na něj umístili klasické affiliate odkazy? Přesně to vám umožní funkce Registrované weby. Nastavení je opravdu snadné.

Propagace inzerente bez affiliate id = registrace webu do AffilBoxu

Partneři jednoduše přidají do rozhraní vašeho provizního programu název webových stránek, které vlastní. Jakmile jejich web schválíte, mohou bezpečně propagovat a být odměněni i pokud mají na stránkách jen klasické odkazy bez affiliate koncovek.

Funkce Registrované weby nikterak nevylučuje klasickou propagaci přes affiliate odkazy, je k ní alternativou.

Jak vše nastavit

Registrované weby jsou součástí AffilBoxu PRO.

Chcete-li je aktivovat, klikněte v levém menu na položku Pluginy.

Vyberte plugin Registrované weby a aktivujte jej.

V levém menu vám nyní přibyde nová položka – Registrované weby. Klikněte na ní.

Kliknete-li na tuto položku, uvidíte tabulku, kde bude seznam s weby vašich partnerů. Pod touto tabulkou najdete místo, kde můžete vy i vaši partneři přidávat své weby. Vypadá takto:

Vyberte partnera, který daný web vlastní a do URL zadejte přesnou adresu těchto stránek. Jakmile potvrdíte, objeví se nové stránky v tabulce.

Po přidání webu je potřeba jej ještě schválit, aby vše bylo v pořádku. To provedete kliknutím na ikonku tří teček napravo od názvu webu – vyjede vám nabídka s tlačítkem Povolit:

Jak je označený schválený web?

Pokud je daný web schválený uvidíte nalevo od něj zelený trojúhelníček:

Deaktivování konkrétního webu

Nechcete-li, aby byl některý z webů nadále mezi vašimi registrovanými weby, klikněte jednoduše na ikonku tří teček a deaktivujte jej.

Upozornění na parametr noreferrer

Doplňujeme upozornění na CMS/redakční systém (například WordPress), který v nových verzích automaticky přidává k odkazům parametr rel=“noopener noreferrer“.

A to automaticky ke všem v případě, kdy se otevírají v novém okně (tzv. target _blank) a ruší funkčnost Registrovaných webů.

Protože díky danému parametru se dále neposílá tzv. referrer, což je právě identifikátor zdroje proklik na základě kterého je postavená funkce Registrovaných webů.

Kombinování tracking metod

Všeobecně doporučujem používat metodu trackingu formou Registrovaných webů i klasických affiliate ID parametrů. Je to z toho důvodu, aby doporučený návštěvník/zákazník měl vždy možnost uložit si partnerský odkaz s affil parametrem – ne všichni uživatelé dělají konverzi na stejném zařízení, ze kterého se proklikli.

Automaticky u každého AffilBoxu PRO se bere, že se počítají souběžně jak klasické affiliate ID prokliky, tak Registrované weby – v případě nasazených tracking/konverzních kódů a aktivovaného pluginu Registrované weby a schváleného konkrétního partnerského odkazu.

Máte dotaz?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se, rádi vám poradíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *