Rozhovor s Monikou Vencourovou, affiliate manager provizního a partnerského programu Mioweb Money

Datum přidání02. 09. 2020
AutorPetra Novotná
Rozhovor s Monikou Vencourovou, affiliate manager provizního a partnerského programu Mioweb Money

Mioweb.cz je česká aplikace pro podnikatele, kteří si chtějí jednoduše vytvořit web přinášející výsledky a mít ho pod kontrolou. Bez programování.

Monika Vencourová je v Miowebu součástí týmu Sales & Marketing a má na starost provizní a partnerský program Mioweb Money, pro který si vybrali AffilBox Pro.

S Monikou jsme v našem rozhovoru probrali například to, jak jsou s naší službou spokojení, co plánují do budoucna a na co se mohou partneři v jejich programu těšit.

Co je hlavní náplní vašeho on-line podnikání?

Naším jediným a hlavním produktem je tarif Mioweb, online marketér a prodejce v jednom, který je ideálním řešením pro tvorbu a provoz prodejního webu.

Přináší podnikatelům nejen výsledky, ale roste spolu s nimi. Všechny dosavadní funkce Miowebu jsou v jednom tarifu a tak dáváme profesionálům opravdu svobodu a nezávislost v tvorbě.

Jak dlouho působíte na svém trhu?

Mioweb existuje už 8 let a za tu dobu si jej oblíbilo a vybralo už 6000+ uživatelů.

Proč jste se rozhodli zřídit affiliate program?

I když je naše aplikace velmi intuitivní a weby se na ní dají tvořit jednoduše, existuje spousta firem i jednotlivců, kteří se chtějí věnovat svému podnikání, ale o technické řešení a nastavování se starat nechtějí. A proto jsou tu naši partneři z řad marketérů, web designérů, grafiků, webmasterů a agentur, kteří umějí stavět weby na Miowebu, doporučují ho svým klientům a za to je odměňujeme

Jaké jsou podmínky, které jste v rámci affilu nastavili?

Aktuálně máme v rámci provizního a partnerského programu Mioweb Money dvě partnerské kategorie – Affiliate a Agentury.

Pro obě dvě kategorie platí stejné podmínky, tedy že doporučují měsíční tarif Mioweb za 2.000 Kč a získávají provizi ve výši 15 %, tedy 300 Kč. Tato provize se jim přičítá každý měsíc, dokud klient tarif prodlužuje.

Partneři v kategorii Agentura navíc ještě mohou požádat svého klienta o sdílení webu do svého účtu a tak na něm pohodlně pracovat.

Které propagační partnery primárně hledáte?

Primárně hledáme ty partnery, kteří pro své klienty hledají nejlepší možné řešení pro tvorbu prodejních webů. Ty, kteří chtějí vidět u svých klientů výsledky.

Pomáhají svým klientům s návrhem webu, s jeho tvorbou, nastavením e-shopu, staví svým zákazníkům funnely, kampaně a členské sekce, propojují web s e-mailingovými, fakturačními a dalšími systémy, zajišťují pro klienta správu webu, optimalizují web pomocí webové analytiky, případně je i učí publikovat na blogu, natáčet a publikovat webináře.

Mohou se o klienta postarat od A do Z nebo obsloužit pouze tu část, se kterou si klient neví rady. 

Je nějaký typ partnerů, nebo propagace, kterou rozhodně odmítáte?

Určitě nechceme, aby partneři podvodně vyplňovali objednávky pouze za účelem zisku provize. Pokud tak hodlají dělat, není pro ně náš partnerský a provizní program vhodný.

Mioweb tu chce být pro partnery, kterým pomáhá s jejich businessem, usnadňuje podnikání jejich klientům a vnímají provizní program jako příjemný pasivní příjem.

Chceme, aby partneři byli autentičtí a doporučovali to, čemu sami věří nebo mají vyzkoušené. Mohou udělat na Mioweb kampaň, přidat jej do svého funnelu, na svůj web, poslat e-mail s doporučením, uvést jej ve svém webináři nebo semináři, natočit video referenci, propagovat jej na sociálních sítích.

Nejlépe funguje osobní doporučení a zkušenost

Nabízíte nějaké bonusy pro ty nejpřínosnější partnery?

Ano, našim stálým a nejpřínosnějším partnerům umíme nabídnout individuální podmínky. A všem partnerům posíláme za první schválenou provizi náš extra zahřívací dárek. 

Jaké máte cíle a vize v provizním programu?

Chceme určitě více komunikovat s partnery, dělat s nimi rozhovory, ať už na živo nebo online, setkávat se s nimi, sdílet jejich úspěchy a pomáhat začínajícím partnerům.

Co máte připravené pro začínající affiliate partnery?

Po registraci do našeho provizního a partnerského programu Mioweb Money posíláme našim novým partnerům ty nejdůležitější informace e-mailem, partneři se dozví, díky jakým kampaním mohou získávat provize, provedeme je provizním systémem a zdůrazníme to nejpodstatnější pro výplatu provize. Všechny tyto informace najdou pak i uvnitř samotného provizního programu.

S aktuální kampaní chystáme vždy článek pro partnery s těmi nejdůležitějšími informacemi. 

Je něco, v čem se chcete odlišit od ostatních provizních programů?

Odlišovat se asi vyloženě nechceme. Chceme, aby s námi partneři vydělávali peníze a aby je to bavilo

Máte nějaké zajímavé plány do budoucna s vaší službou/e-shopem?

Ten největší plán jsme před pár měsíci realizovali a máme z něj opravdovou radost.

Mioweb se rozhodl zaměřit se na podnikatele, kteří už nepotřebují tolik vodit za ručičku, ale chtějí výsledky. Chtějí, aby jim web – jeden web – přinášel výsledky a vydělával.

Chceme lidem ukázat, že k tomu, aby měli funkční prodejní web nepotřebují obchodníky, marketéry, analytiky, programátory, webmastery, IT správce a další a další lidi, které musí platit, ale že jim jeden web stačí.

Jeden tarif Mioweb, který obsahuje všechny funkce pro funkční prodejní web s výsledky. Online markeťák a prodejce v jednom

Vybrali jste si pro svůj affiliate program AffilBox PRO. V čem spatřujete jeho největší výhody?

Vybrali jsme si AffilBox PRO, protože máme poměrně náročné požadavky na kvalitní provizní program. Nejsme omezeni počtem kampaní, partnerů ani konverzí. Díky napojení na API jsme si celý proces zautomatizovali.

Je něco, co byste ráda vzkázala svým affiliate partnerům?

Jednak jim chci poděkovat, že se rozhodli s námi vydělávat peníze a aby tento rozhovor nebyl jen teoretický, ale i praktický, tak bych chtěla vyzvat naše partnery k tomu, aby mi napsali na e-mail [email protected] a domluvíme se na společném rozhovoru, protože ten vydá za tisíc slov.

Na co sepisovat elaborát, když si můžeme během čtvrt hodinky krásně popovídat. Navíc zkušenost praví, že tento obsah mají všichni čtenáři nejraději. Tak se těším, s kým si popovídám. 😉 A samozřejmě se těším i na nové partnery, kteří se rozhodnou s námi spolupracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *