Různé měny v AffilBoxu

Datum přidání30. 04. 2014
AutorKateřina Střelcová

Ve vašem AffilBoxu si vždy můžete nastavit jednu měnu, která bude pro všechny vaše uživatele.

Chcete mít možnost nastavit svým partnerům konverze, faktury a odměny i v jiné měně, než je nastaven váš účet? Pro tento případ má aplikace AffilBox plugin Měny.

Jak nastavit plugin s různými měnami?

Plugin Měny umožňuje spravovat v jedné licenci Affilboxu prodeje v různých měnách.

Díky pluginu Měny můžeme také každému partnerovi (uživateli) nastavit odlišnou měnu, v které chce fakturovat. Každý partner může mít pouze jednu měnu, konverze které mu přibydou z projektů v jiných měnách mu AffilBox automaticky přepočítá na základě kurzu, který v pluginu stanovíte. Uživatel si svou měnu nastavuje v Nastavení uživatele.

V konverzním kódu u každé kampaně také přibyde navíc paramatr MENA – do něj doplňte kód měny, který jste zde nadefinovali.

Záložku Pluginy najdete v levém svislém menu. Abyste mohli přistupovat k pluginům, je třeba být přihlášen v aplikaci jako Administrátor.

Aktivujte plugin Měny:

V horní části máme přehled všech nastavených měn, které lze aktuálně v aplikaci používat. Bez pluginu měny lze nastavit aplikaci do jedné měny, tedy všichni musejí využívat jednu společnou, ale s pluginem můžeme každému partnerovi (uživateli) nastavit odlišnou měnu dle země, měny v které chce fakturovat.

Přidání a editace měny

V horní pravé části obrazovky je políčko Přidat měnu. Klikněte na něj pro přidání nové měny.

Chcete-li upravit měnu stávající, klikněte na ikonku tří teček napravo od dané měny.

Označení – jedná o název, dle kterého budete později identifikovat měnu v programu. Označením měny také nahraďte parametr MENA v konverzním kódu. Díky tomu vám Affilbox bude umět přepočítat částky do ostatních měn.

Jednotka – základní jednotka měny.

Kurz – aktuální kurz, či kurz na kterém jste se s partnerem dohodli v přepočtu na 1 Kč (nebo jinou měnu, kterou máte v nastavení aplikace jako základní)

Stisknutím „Potvrdit“ se měna přidá do přehledu, kde je možno již existující upravovat a mazat. Počet měn není nijak omezen.

Kdyby bylo cokoliv nejasné, neváhejte se na nás na podpoře obrátit ! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *