Různé měny v AffilBoxu

Datum přidání30. 04. 2014
AutorKateřina Střelcová

Ve vašem AffilBoxu si vždy můžete nastavit jednu měnu, která bude pro všechny vaše uživatele.

Chcete mít možnost nastavit svým partnerům konverze, faktury a odměny i v jiné měně, než je nastaven váš účet? Pro tento případ má aplikace AffilBox PRO plugin Měny.

Jak nastavit plugin s různými měnami?

Plugin Měny umožňuje spravovat v jedné licenci Affilboxu prodeje v různých měnách.

Díky pluginu Měny můžeme také každému partnerovi (uživateli) nastavit odlišnou měnu, v které chce fakturovat. Každý partner může mít pouze jednu měnu, konverze které mu přibydou z projektů v jiných měnách mu AffilBox automaticky přepočítá na základě kurzu, který v pluginu stanovíte. Uživatel si svou měnu nastavuje v Nastavení uživatele.

V konverzním kódu u každé kampaně také přibyde navíc paramatr MENA – do něj doplňte kód měny, který jste zde nadefinovali.

Záložku Pluginy najdete v levém svislém menu. Abyste mohli přistupovat k pluginům, je třeba být přihlášen v aplikaci jako Administrátor a mít licenci typu PRO.

Aktivujte plugin Měny:

V horní části máme přehled všech nastavených měn, které lze aktuálně v aplikaci používat. Bez pluginu měny lze nastavit aplikaci do jedné měny, tedy všichni musejí využívat jednu společnou, ale s pluginem můžeme každému partnerovi (uživateli) nastavit odlišnou měnu dle země, měny v které chce fakturovat.

Přidání a editace měny

V horní pravé části obrazovky je políčko Přidat měnu. Klikněte na něj pro přidání nové měny.

Chcete-li upravit měnu stávající, klikněte na ikonku tří teček napravo od dané měny.

Označení – jedná o název, dle kterého budete později identifikovat měnu v programu. Označením měny také nahraďte parametr MENA v konverzním kódu. Díky tomu vám Affilbox bude umět přepočítat částky do ostatních měn.

Jednotka – základní jednotka měny.

Kurz – aktuální kurz, či kurz na kterém jste se s partnerem dohodli v přepočtu na 1 Kč (nebo jinou měnu, kterou máte v nastavení aplikace jako základní)

Stisknutím „Potvrdit“ se měna přidá do přehledu, kde je možno již existující upravovat a mazat. Počet měn není nijak omezen.

Budoucí vývoj

Tento plugin budeme v budoucnu rozvíjet do podoby, že administrátor bude moci zvolit jak aktuální statický kurzový převod, nebo automatický dle denně aktualizovaného zdroje od ČNB. Více detailů vám sdělíme na podpoře.

Kdyby bylo cokoliv nejasné, neváhejte se na nás na podpoře obrátit! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *