Změna protokolu z http na https na vašich stránkách

Pokud máte v plánu přechod vašich webových stránek na bezpečnější variantu https, je dobré pamatovat také na to, že bude potřeba zkontrolovat funkčnost a případně poopravit vaše affiliate kódy. Prohlížeče totiž blokují http zdroje, pokud je mateřská stránka vytvořená v https protokolu.

Proč je důležitý přechod na https

Z tohoto důvodu by se vám po přechodu nezaznamenávaly ani prokliky ani konverze. Vaši partneři budou určitě rádi, pokud jim o přechodu dáte vědět předem a ujistíte je, že vše bude náležitě ohlídáno.

Jste-li našimi klienty teprve půl roku a méně, nemusíte se bát, kódy nebude potřeba nijak upravovat.

Klienti, kteří jsou s námi déle (a my jim za to děkujeme), by měli při přechodu zkopírovat a nasadit aktuální kódy ze své licence AffilBoxu.

Kde je najdete?

V levém menu klikněte na položku Reklamní kampaně.

Vyberte správnou kampaň a klikněte na její název. Máte-li administrátorská práva, uvidíte mezi další nabídkou také trackovací a konverzní kód.

Tyto kódy budou ve formátu https. Zkopírujte je a vložte do zdroje vašeho webu místo původních kódů, které byly ve formátu http.

Otestování funkčnosti

Správnost nasazení můžete otestovat sami tím, že si v anonymním okně prohlížeče otevřete affiliate odkaz, který vám u reklamní kampaně AffilBox vygeneroval a vyzkoušíte si testovací nákup.

V levém menu AffilBoxu – Statistiky Statistiky byste pak měli vidět nejdříve klik a následně také novou konverzi.

Rádi toto testování případně provedeme za vás, neváhejte se nám případně ozvat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *