Kdo mi pomůže s affiliate programem?

Datum přidání03. 10. 2018
AutorKateřina Střelcová
Kdo mi pomůže s affiliate programem?

Mnoho e-shopů, ale i provozovatelů služeb či prodejců produktů tuší, že by jim provizní program mohl přinášet nové zakázky a objednávky. Zároveň se ale bojí, že na něj nebudou mít dostatek času nebo zkušeností.

Existuje někdo, kdo vám může s provizním programem pomoci? Určitě ano. Hledáte affiliate manažera.

Kdo vlastně je affiliate manažer?

Affiliate manažer je člověk, jehož hlavní náplní práce je správa provizních programů. V praxi to obnáší tyto činnosti:

  • příprava provizního programu
  • oslovení prvních affiliate partnerů a jejich zapojení do programu
  • průběžná komunikace a motivace partnerů
  • oslovování nových partnerů
  • dohlížení na to, aby byly konverze průběžně schvalovány, a aby tak partneři mohli následně fakturovat
  • hlídání efektivity provizního programu

Podtrženo a sečteno, má tento člověk na starosti to, aby vám tento marketingový kanál dobře fungoval a aby přinášel nové objednávky.

Kdo jím může být?

Přestože by bylo krásné, kdyby affiliate manažer pracoval jen z dobré vůle a bez nároku na odměnu, není to pochopitelně běžnou praxí. Vše je samozřejmě na individuální domluvě, ale obvykle bývá při přípravě a rozjetí provizního programu affiliate manažer odměňován hodinovou sazbou.

Jakmile se program rozjede, má pak manažer odměnu vypočtenou podle výkonu programu. Tím se sám motivuje k dobré práci a zároveň se nemůže stát, že by se program rozjel opravdu pěkně a manažer nedostal dostatečně vysokou odměnu.

Zjistěte, jaké má zkušenosti

Až budete hledat vašeho affiliate manažera, zajímejte se určitě o to, jaké má s affiliate oblastí zkušenosti. Je skvělé, pokud již někdy nějaký program sám (pokud možno samozřejmě úspěšně) propagoval, protož pak tuší, co budou i vaši propagační partneři potřebovat k úspěšnému fungování.

Měl by mít dobré komunikační schopnosti. Znalosti IT jsou výhodou, ale obvykle nemusí být manažer přímo programátorem. A samozřejmě manažerem nemusí být muž, ale stejně tak dobře vám může váš affiliate spravovat také žena.

Kde affiliate manažera hledat?

Zkusit to můžete na Facebooku, například v tématických skupinách zaměřených na affiliate. Můžete také oslovit tyto konkrétní affiliate manažery – počítejte ale s tím, že mohou mít plné kapacity.

Nebo se podívejte do seznamu našich ověřených affiliate manažerů!

Držíme palce, abyste našli rychle toho pravého manažera a vše se vám ukázkově rozjelo.

Aktualizováno 3. 1. 2020 – Noví affiliate manažeři

Osobně jsme vyškolili nové affiliate manažery, kteří jsou k dispozici našim klientům. Více o nich se dozvíte v článku o samotném školení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *