Proč se za AffilBox platí opakovaně?

Datum přidání29. 03. 2021
AutorOndřej Martinek
Proč se za AffilBox platí opakovaně?

Dnes vám chceme osvětlit hlavní důvody, proč nelze si pořídit AffilBox, coby platformu pro spuštění a provozování affiliate programu, za jednorázový poplatek. Je to občasný dotaz od našich klientů a rádi bychom na něj souhrnně odpověděli .

Nejdříve je potřeba vysvětlit, jak se služba, typu AffilBox, odborně nazývá. Je to SaaS, neboli Software as a Service (více na Wikipedii). V češtině to můžeme přeložit jako software dodávaný jako služba.

U tohoto typu služby je právě základem konstantní vývoj a také plně hostované řešení u daného poskytovatele. Což si rozebereme níže a jsou to hlavní důvody, proč nelze prodávat AffilBox za jednorázový poplatek.

Jako příklady pronajímaného softwarového řešení můžeme zmínit například Netflix, DropBox, Slack, Trello, Fakturoid, Marketing Miner, Raynet, Freelo, Shoptet, a tisíce dalších v celém světě.

Hostované řešení = naše servery

AffilBox je plně hostované řešení u nás. Tedy klient po pořízení své licence nemusí celou naší aplikaci instalovat na nějaký svůj hosting, nebo server. Dále za něj platit a udržovat ho v řádném a aktualizovaném stavu. Je to plně v naší režii, v našich nákladech, které už jsou započítané i do cenovky pronajímaného softwaru. Také pro všechny klienty zajišťujeme i SSL certifikáty (https://) pro jejich vlastní subdomény, na kterých běží partnerské programy.

Vy, coby klienti, díky tomu nemáte žádné starosti se standardním technickým stavem serveru, na kterém běží naše aplikace.

A můžete se plně soustředit na svůj byznys, podnikání, provoz, rozvoj, marketing, …

Stabilita / dostupnost

Souběžně s tím, že my neustále udržujeme naše servery (aktuálně jich je přes 10 a není to konečný počet) v aktuálním a moderním stavu, tak máme i na starosti jejich plnou dostupnost a stabilitu.

Tedy rychlost načítání celé služby, její spolehlivost v podobě webového i API rozhraní a to 24/7. Díky základnímu principu, že sloužíme jako analytický nástroj pro výkonnostní marketing, nemůžeme si dovolit velké výpadky – musíme být dostupní neustále.

Kritická dostupnost je opravdu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

A to si samozřejmě žádá výkonnější (a tedy i dražší) servery i jejich vyšší počet. Souběžně také vyžadují i neustálý monitoring serverů od server-adminů, jejich balancování, navyšování podle zátěže, … Je to tedy nonstop dohled od specialistů, kteří se věnují jen správě výkonných serverů.

A také specifickou koncepci kódu/technologie, kdy jednotlivé servery na sobě nejsou životně důležitě závislé (tzv. princip SPOF – single point of failure) a mohou fungovat na sobě nezávisle.

Tedy neustále musíme počítat přesně prokliky, konverze a počítat statistiky.

Aby i v případě výpadku některého ze serverů, nebyla ovlivněna plná funkčnost našeho softwaru.

Díky náročnosti provozu a potřebě 100 % dostupnosti, není možné mít AffilBox v podobě vámi hostovaného řešení, protože by nebyla zaručena maximální spolehlivost jejího měření a tedy by nesplňovala svůj cíl = počítat správně konverze partnerům.

Vyvíjené řešení – novinky

Ruku v ruce se samotným provozem aplikace na našich serverech jde i aktualizace samotné aplikace. Naše odvětví (affiliate marketing, výkonnostní marketing, webová analytika, …) je extrémně dynamický obor.

Co platilo minulý měsíc, dnes nemusí být vůbec pravda.

Neboli nejenže máme na starosti technický chod aplikace, ale také její kontinuální softwarový vývoj (viz sekce Novinky). Máme interní tým vývojářů, kteří se neustále věnují jak stávajícím funkcím (jejich rozšiřování, pilování, opravování chyb, …), tak i kompletně novým. A to i na základě zpětné vazby od našich klientů.

Je to z toho důvodu, že například tracking (neboli jádro našeho podnikání), které zajišťuje právě přesné počítání prokliků, objednávek, … musí vždy reagovat na situaci na trhu počítačových/mobilních zařízení, internetových prohlížečů, e-shopových platforem, blokátorů reklam. A to abychom vždy zaručili co nejvyšší přesnost měření.

V extrémním pohledu by se dalo říci, že rok neaktualizovaný tracking (sledování kliků/objednávek) ztrácí na přesnosti i třeba 30 %.

Je nutné neustále tyto funkce rozvíjet, vylepšovat a držet krok s internetovou dravou dobou. Právě proto máme interní vývojový tým, který se tomuto věnuje. Bez tohoto bychom nedokázali udržet akurátost (neboli přesnost) měření a tedy bychom nezvládali dodávat naši službu v takové kvalitě, jakou chceme a musíme přinášet.

Development se musel popasovat například s úpravami cookies třetích stran, technologiemi ITP x.x, zákonnou implementací GDPR, agresivnějšími ad-blocky a mnoha dalšími překážkami na našem trhu.

A to samozřejmě s sebou nese významné náklady na provoz a rozvoj. To je také, stejně jako u námi hostovaných serverů, započítáno už v ceně pronajímané licence, kterou si vy poté od nás pronajímáte.

Letité know how

Jedna z klíčových věcí, která neustále pomáhá udržovat AffilBox na špici, jsou zkušenosti našeho týmu. A to právě v affiliate marketingu – jak ze strany partnerské, správcovské/manažerské i inzerentské. I díky tomu dokážeme naši aplikaci stále rozvíjet tím nejužitečnějším směrem pro všechny naše klienty, kteří si nemusí vyvíjet vlastní affiliate platformu.

Ta by se jistě za mnoho let vývoje dala vytvořit, ale za neskutečných nákladů na straně času, peněz a lidské kapacity a know-how.

Proto klienti upřednostňují pronájem našeho ověřeného řešení, které znají nejspíše všichni partneři ve střední Evropě (nepůsobíme jen v České republice).

A vědí, že díky stovkám našich platících klientů je ověřené časem, praxí a oni už jen využijí ten nashromážděný a vypilovaný potenciál pro svůj užitek. A to díky úspoře času a kapitálu.

Podpora / support

A v neposlední řadě je zde i telefonická, e-mailová či livechatová podpora. Ta vám pomůže jak v začátcích, ohledně samotného zhodnocení, jestli je affiliate marketing vhodný pro váš typ byznysu, dále při výběru vhodné licence a samozřejmě i při návrhu jednotlivých kampaní.

Následně je k dispozici i při chodu vašeho programu, pro vysvětlení technologicky pokročilejších funkcí v rozhraní aplikace.

Může vám pomoci například s vhodným nasměrováním marketingu samotného programu. Pro tyto účely už má vypracované veřejné i interní nápomocné materiály, zdroje a postupy dle našeho osvědčeného know-how v rámci affiliate oboru.

Stručně závěrečně

Díky pronajímanému řešení AffilBox máte vždy zajištěn od nás:

  • stabilní chod aplikace,
  • technologické novinky,
  • dostupná podpora.

To vše vám právě zajišťuje náš zkušený tým, který v rámci affiliate marketingu působí přes 10 let, stejně jako samotný AffilBox.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *