Propojujeme AffilBox a FAPI

Propojujeme AffilBox a FAPI

FAPI je český nástroj pro rychlý a elegantní prodej na webových stránkách. Hodí se všude tam, kde by e-shop byl moc složitým řešením. Máte-li jen několik produktů, bude pro vás skvělým pomocníkem.

Propojení FAPI s AffilBoxem

Navíc je snadné jej propojit AffilBoxem. Máte-li stránky na WordPressu, nebo Miowebu, využijte naše návody:

Aby se vám počítaly příchody na stránku a prodeje od vašich partnerů:

  • WordPress – po instalaci pluginu v Nastavení pluginu ve WordPressu vyplníte loginy do FAPI a vložíte trackovací kód. Konverzní kód vložíte do specielního políčka na vaší děkovací stránce. A je to. Více zde
  • Mioweb – Mioweb již obsahuje vlastní políčka pro vložení kódů, takže není potřeba instalovat žádný plugin. Jak na to.

Vytvořte si nejdříve subdoménu pro program

Před nasazením kódů si vytvořte subdoménu pro váš provizní program.
Díky tomu budete mít trackovací i konverzní kód ve tvaru vaší domény a budete tak mít vyšší úspěšnost dosledování objednávek.

FAPI plugin v AffilBoxu umožňuje:

schvalování konverzí – plugin se dokáže “podívat” do vašeho FAPI účtu a schválit provizi u těch transakcí, které najde ve FAPI ve stavu Zaplaceno.

– odměňování partnerů, pokud přivedou dlouhodobé zákazníky. Máte více služeb, aplikací, nebo jiných prodejních kanálů? Hýčkejte své partnery – odměňujte je za každou platbu zákazníka, kterého vám přivedli. Tato varianta je vhodná například pro pravidelné předplatné.

Automatické schvalování prodejů (konverzí):

Plug-inu stačí, aby se shodoval variabilní symbol s ID_TRANSAKCE, nebo aby se shodoval e-mail klienta a čas vystavení jeho faktury. Pokud je takováto shoda nalezena, tak je označena konverze jako schválená.

Jak vše funguje?

V levém menu vašeho AffilBoxu klikněte na odkaz Pluginy.

Zde najdete FAPI Plugin a otevřete jej.

Jako první si otevřete Nastavení pluginu.

Pokud si jej nepropojíte s FAPI, nebude vám moci pomáhat.

Zadejte přístupové údaje

V Nastavení zadejte své přístupové údaje do FAPI – login a heslo a uložte.

Nyní si můžete zpátky v rozcestníku Výběr akce (dostanete se tam kliknutím na modrou šipku směřující doleva v pravém horním růžku) vybrat:

Synchronizace

Použijte tento plugin ke schválení všech zaplacených konverzí. Pluginu stačí, aby se shodoval variabilní symbol s ID_TRANSAKCE, nebo aby se shodoval e-mail klienta a čas vystavení jeho faktury. Pokud je takováto shoda nalezena, je konverze označena jako schválená.

Po uložení otestujte napojení

Jakmile máte přihlašovací jméno do FAPI a heslo do FAPI vyplněné, stiskněte potvrdit. Pokud je vše správně zadané, můžete si vybrat časové období a kampaň, které potřebujete zkontrolovat.

Stisknutím tlačítka Synchronizovat se vám AffilBox „podívá“ do FAPI a konverze se stejnými identitikačními údaji spáruje. Vše, co je ve FAPI označeno jako zaplacené bude v tu chvíli označeno jako schválené i v AffilBoxu.

Opakované provize

Položka Opakované provize má za cíl umožnit odměňování vašim partnerům nejen za jeden nákup přivedeného klienta, ale pokud vám klient zasílá pravidelnou, nebo opakovanou platbu (např. za licenci software, přístup k webu, za určitou službu apod.), můžete své partnery elegantně odměňovat i za tyto další platby do vaší kasy. Podmínkou je používání systému FAPI na vašich stránkách.

Jak na to

V AffilBoxu si vytvoříte propagační kampaň, kterou napojíte na svůj web (e-shop).

Do této kampaně by vám konverzemi měli spadat kontakty přivedené vašimi partnery (např. formulářem, nebo zakoupením jednoho z produktu, který považujete jako první prodejní ve vašem funelu.) V pluginu přiřadíte tuto kampaň do první položky – Kampaň – přiřazení partnerů.

Tato kampaň tedy slouží jako referenční. V ní je explicitně určeno, který partner přivedl kterého zákazníka.

  • Kampaň – vložení import. provizí slouží pak jako místo, kam se připíší konverze (ještě neschválené, tento proces můžete vyřešit krokem Synchronizace), které mají společného zákazníka, i když byly vytvořeny později. Může to být stejná kampaň, kterou jste zvolili v předchozí položce, ale stejně tak si můžete pro tyto účely vybrat kampaň jinou, nebo zcela novou.
  • Protože si zákazník u vás mohl pravděpodobně pořídit více věcí najednou, je třeba dodefinovat tuto skutečnosti položkou Pravidlo. (viz níže)
  • Maximální doba vyplácení: zvolte číslo – počet dnů, do kdy chcete vaše partnery odměňovat. Může to být měsíc, rok, a nebo třeba 10 let.
  • Odložení výplaty: pomůže vám, víte-li, že máte splatnost faktury 14 dní, nebo například měsíc vstup zdarma – vyplňte počet dnů, o kolik chcete pozdržet import konverzí.
  • Příklad: vyplníte-li 14 dní, pak se vám při každý den večer podívá AffilBox do vašeho FAPI účtu a importuje všechny konverze, které proběhly před 14 dni. Pokud zadáte 0, pak plugin importuje všechny konverze, které proběhly v předchozím dni a dříve.
  • Pravidlo: pravidlo upřesňuje váš import – vyberte položku z FAPI, na kterou chcete, aby se import vztahoval. Pravidel si můžete stanovit více, ale je potřeba každé uložit zvlášť.Pravidlo je možné stanovit také jako regulární výraz.
  • Měna: měnu je potřeba vybrat v závislosti na tom, v jaké měně je váš AffilBox. Na výběr máte Eura a České koruny. Ve FAPI můžete mít měn na fakturách více, proto je třeba zde jednozačně vybrat, ve které měně se vám budou provize importovat.
  • Nyní zvolte tlačítko uložit.

Rychlé schválení konverzí

Budete-li chtít konverze rychle schválit  – můžete opět tlačítkem Synchronizovat v hlavní nabídce pluginu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *