Propojení Affilboxu s Shoptetem díky Doplňku

Datum přidání13. 10. 2020
AutorOndřej Martinek
Propojení Affilboxu s Shoptetem díky Doplňku

Pokud váš e-shop běží na Shoptetu, napojíte jej na AffilBox nyní velmi rychle. Ve spolupráci s Shoptetem jsme připravili komplexní plugin, který umožňuje propojit váš e-shop s naším affiliate softwarem. A využívat nově všechny jeho pokročilé funkce – které jsou k dispozici ve vaší Basic, Pro či Custom licenci.

Takže pokud máte licenci verze PRO a vyšší, můžete využívat přímé odkazování bez affiliate ID, kategorie provizí, bonusy, více propagačních kanálů, tracking kuponů a další oblíbené funkce.

TIP z praxe: V situaci kdy je produkt v e-shopu zařazený do vícero kategorií, tak funkce Kategorie provizí podle kategorií bere v potaz vždy jen 1 kategorii a tu, která je v nastavení produktu na straně Shoptetu označená jak Výchozí.

Viz rozhraní Shoptetu:

Jak na to

Před nasazením kódů si vytvořte subdoménu pro váš provizní program.
Díky tomu budete mít trackovací i konverzní kód ve tvaru vaší domény a budete tak mít vyšší úspěšnost dosledování objednávek.

Preferovaná doména pro kampaň

Poté si u vaší Reklamní kampaně nastavte tzv. Preferovanou doménu. Ta bude brána vždy jako základní pro vaše trackovací a konverzní kódy a budete vám 100 % fungovat tracking i v případě technologií ITP a dalších jejích variant.

Tuto preferovanou doménu najdete v sekci Reklamní kampaně, přes tři tečky u jednotlivé kampaně najdete položku Editovat. Dole v záložce Nastavení najdete položku Preferovaná doména. A zde vyberete už dříve zvolenou vlastní doménu.

Jak doplněk aktivovat?

Nejprve se přihlaste do svého e-shopu na shoptet.cz a také do své licence AffilBoxu.

Doplněk přímo na Shoptetu slouží k vygenerování unikátního párovacího kódu, který poté využijete ve své licenci AffilBoxu.

  1. Objednejte si doplněk AffilBox na této stránce.
  2. Po jeho aktivování získáte párovací kód. Ten si zkopírujte pro použití v dalším kroku, který už bude ve vašem AffilBoxu.
  3. Ve své administraci AffilBoxu aktivujte v sekci Pluginy, doplněk Shoptet. Viz:

Affilbox_shoptet_plugin_administrace_affilboxu

Detail Shoptet pluginu na straně AffilBoxu

Affilbox_shoptet_doplnek_affilbox_nove_propojeni

4. Poté máte hotovo a už můžete hledat své partnery (návod na blogu), kteří váš e-shop budou propagovat.

Vždy testujte

Hotovo!

Rádi vše otestujeme, případně poradíme, nebojte se ozvat!

Vlastní měny v Shoptetu

Pokud potřebujete sledovat v AffilBoxu různé měny – například máte-li e-shopy v různých zemích, není to pro napojení na Shoptet problém. V konverzi se nám předá informace i o tom, v jaké měně byl nákup proveden.

Pro nastavení více měn je potřeba v AffilBoxu mít aktivovaný plugin Měny. A v něm dle mezinárodního formátu (viz norma ISO 4217) vyplněné označení zadané měny, dále přepočet na 1 Kč. Poté budou objednávky správně počítány.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *