Rok 2014 pro AffilBox

Datum přidání05. 01. 2015
AutorMário Roženský

Je běžné, že na konci roku píší jednotliví lidé shrnutí, jak se jim v uplynulém roce dařilo. U on-line nástrojů to již tak běžné není a proto vám chci nyní shrnout ty nejzajímavější události, které se s AffilBoxem pojí.

Růst o 88 %

Na začátku jsme měli 493 zákazníků. Tento počet se rozrostl o 88 % na 927. Tento nárůst krásně podtrhuje rostoucí popularitu a oblibu affiliate marketingu.

Koncem ledna jsme pro vás připravili plug-in do WordPressu pro snadné propojení s AffilBoxem. Tento plug-in vám nejen umožní snadné vkládání kódů z AffilBoxu do vašich stránek, ale dokáže se také propojit se systémem FAPI a automaticky natahovat cenu objednávky a podle toho přiřazovat provizi.

V únoru do našeho teamu přibyla Katka Střelcová, která převzala péči o vás, naše zákazníky. V průběhu roku jsem na ni dostával samé pozitivní reference, což se také samozřejmě projevilo na počtu zákazníků a kvalitě a připravenosti jejich provizních programů.

Změna trackingu

Behěm dubna jsme kompletně předělali způsob, jakým AffilBox měří a zaznamenává konverze. Celý tento systém jsme potom během roku ještě dále optimalizovali. Výsledkem je cca o 17 % zvýšený počet započítaných konverzí. Díky tomuto se celá měřící část obrovsky zlepšila a při porovnání s konkurenčními zahraničními systémy se dostáváme na absolutní špičku co se týče úspěšnosti zaznamenání konverze při různých nastaveních prohlížeče a programů. Podrobnosti si můžete přečíst ve starším článku.

V květnu jsme spustili kompletně nový a moderní web. Tento web neustále upravujeme a vylepšujeme, abychom dokázali lépe vysvětlit, co to affiliate marketing je a jak může našim klientům pomoci právě AffilBox v jeho správě.

Vlastní affiliate katalog kampaní

V červnu jsme spustili Affiliate Katalog, kde ručně spravujeme a třídíme kampaně nejen našich zákazníků, ale také z provizních sítí a dalších nezávislých programů. Každý den si katalog prohlíží 50 partnerů a každé pondělí posíláme informace o nových kampaních na 200 partnerů, kteří o ně projevili zájem.

V červenci jsme nasadili nový nástroj pro komunikaci se zákazníky uvnitř aplikace. Více jsem o tom psal na mém osobním blogu. Díky tomuto nástroji nám můžete snadno napsat kliknutím na otazníček vpravo dole v aplikaci. Také jsme při přípravě tohoto nástroje kompletně předělali způsob informování a pomoci novým klientům. Toto nám pomohlo zkvalitnit péči o zákazníky a výsledkem bylo více než 50% navýšení aktivací účtů.

Kniha o affiliate marketingu

V září vyšla má kniha Jak prodat více díky affiliate marketingu, která je příručkou a návodem všem, kdo chtějí spustit a spravovat provizní program. Knihu si zakoupilo přes 600 lidí a mnoho z nich se po jejím přečtení pustilo do spuštění vlastního programu. Sám jsem pro prodej knihy affiliate marketingu využil. Podrobně si o tom můžete přečíst zde.

V říjnu jsme převedli AffilBox na kompletně nové servery a i změnili celou architekturu. Nejen, že se tím zvýšila bezpečnost, ale také dostupnost a rychlost aplikace. Což dále vede k zlepšení přesnosti měření a lepší uživatelské přívětivosti. Umožní nám to dále škálovat na větší počet zákazníků a rozšířit AffilBox o další služby, aniž byl jakkoliv dotčen výkon celého systému.

Nové statistiky

V prosinci jsme potom nasadili kompletně nové statistiky, které zpřehlednily a zlepšily pohled na váš provizní program a také partnerům dodaly potřebné informace, aby mohli lépe plánovat své kampaně.

Počet našich fanoušků na Facebooku vzrostl z 274 na 649. Také na Twitteru nás sleduje z původních 100 již 216 fanoušků. Přidejte si nás na sociálních sítích. Nejen že se dozvíte o novinkách ihned jakmile je zveřejníme, ale také získáte přístup k bonusům a speciálním akcím, které jinde nezveřejňujeme.

Nové praktické návody

V průběhu roku jsme pro vás připravili také řádu návodů:

Tipy jak zlepšit affiliate program

A také články, které vám poskytnou tipy pro vylepšení vašeho provizního programu:

Do nového roku pro vás chystáme další spoustu novinek a vychytávek, které vám dále usnadní správu provizního programu, přivedou vám nové zákazníky a umožní vám vydělávat více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *