Jak vám affiliate pomůže ve vašem podnikání

Affiliate marketing je dlouhodobá spolupráce obchodníka a partnera, kde partner propaguje produkty obchodníka a je za uskutečněné prodeje odměněn provizí. Takto by se velmi snadno dala napsat definice provizního prodeje.

Krása takové spolupráce je ve vzájemné výhodnosti a dlouhodobosti. Pokud je provizní program kvalitně připraven a správně nastaven, tak funguje dlouhodobě a přináší skvělé výsledky. Pomůže vám zvýšit vaše tržby o 10-60 %. Možná si říkáte, jak je to možné? Nevěříte tomu, že by partneři přivedli 2x více objednávek, než vy sami.

Partneři jsou specialisté na marketing. Je to jejich obor, který je živí. Vy se musíte soustředit na tvorbu produktu, přípravu webových stránek a další činnosti ve vašem podnikání. Partneři pouze na marketing. Na to, jak prodat co nejvíce vašich produktů a vydělat si tak co nejvyšší odměnu.

Možná mi stále nevěříte, tak jsem si pro vás připravili ve spolupráci s našimi klienty několik příkladů z různých oborů, které vás zajisté přesvědčí.

4 Případové studie + rozhovory s klienty

Smartemailing.cz + podcast (SAAS)

Econea.cz + podcast (e-shop)

Alkohol.cz + podcast (e-shop)

Cbdstar.cz + podcast (e-shop)

Info-produkty

Oblast, ve které je affiliate program prakticky nutností jsou info-produkty. Můžou to být ebooky, vzdělávací kurzy, školení apod. Tento způsob prezentování obsahu a prodeje k nám přišel před 3 roky. Neustále se rozvíjí a proniká do dalších oborů. Je naprosto běžné, aby 30 – 75 % prodejů udělali partneři. Pokud partneři přivedou 3/4 objednávek, tak autorovi produktu zvýší prodeje o 300 %!

Dotázal jsem se na partnerské výsledky v několika provizních programech a níže si můžete prohlédnout grafy ze tří z nich. V Milionovém impériu přivedli partneři 38 % objednávek, což není špatné. Ovšem ta pravá síla se projevila u Email Academy Premium, či knihy Jak napsat ebook. U obou produktů šlo skrz affiliate program 64 % objednávek.

Nakonec i AffilBox sám – SAAS

I my sami máme provizní program pro náš software. Odměňujeme v něm každého, kdo nám přivede nového zákazníka 1000-2000 Kč (dle typu licence). Provizní program jsme spustili spolu s vytvořením AffilBoxu.

Ze začátku nám partneři přiváděli polovinu objednávek. Postupně jak je AffilBox známější a rozšířenější a zkoušíme nové marketingové kanály, tak poměr objednávek od partnerů klesá, ale stále je to velmi příjemných 15 %.

AffilBox - výkon

Zaujalo vás, jaké možností provizní program nabízí?

Chcete také zvýšit obrat vašeho podnikání? Pravděpodobně to nebude o 200 %, ale komu by se nelíbilo vydělat třeba o 20 % více? Myslím, že každému a s nastartováním vám pomůžeme.

Registrujte si AffilBox, následujte instrukce, které vám přijdou emailem a které se vám zobrazí přímo v aplikaci a připravte svůj provizní program. Následně do něj pozvěte partnery (nebo si ulehčete start programu díky licenci NETWORK) a můžete se těšit na skvělou spolupráci a růst vašich tržeb.