Nový Affiliatekatalog.com – seznam partnerských kampaní

Datum přidání09. 02. 2021
AutorOndřej Martinek
Nový Affiliatekatalog.com – seznam partnerských kampaní

Koncem října 2020 jsme spustili kompletně novou verzi našeho affiliate katalogu. Ten v sobě sdružuje jak kampaně běžící na AffilBoxu, ale i z affiliate sítí či jiných softwarů.

Historie

Historicky to byl klíčový katalog, který na 1 místě shromažďoval různé kampaně z České i Slovenské republiky, aby byly jednoduše dostupné pro partnery.

Dnes je to už možná nepředstavitelná věc, ale předtím byly programy velmi okrajovou a vzácnou věcí.

A neexistovalo jednotné místo, kde by se kategorizovaně sdružovaly. Takže pokud jste nevěděli, že konkrétní e-shop, či služba má partnerský program, těžko jste ho našli.

Jak vypadal dříve:

Dnešek

Dnes je affiliatekatalog.com pravděpodobně největším českým a slovenským katalogem affiliate programů. Aktuálně je v něm přes 900 provizních programů, které se tam akumulují od roku 2014, kdy byl vytvořený.

Celý katalog je postavený na čistém kódu a umožní nám díle katalog vylepšovat a upravovat, aby poskytoval vždy aktuální přehled o CZ/SK affiliate kampaních.

Nově u každé kampaně (příkladem je třeba Econea.cz) je přehledně vypsána kategorie, výše provize, délka platnosti cookies a odděleně url adresy inzerentského webu (typicky hlavní jeho stránka) a registrační/přihlašovací stránka samotného partnerského programu.

Jak vypadá dnes:

Aktualizace katalogu

Koncem ledna 2021 jsme přidali nový datový můstek mezi AffilBoxem a katalogem. Ten automaticky importuje nové platící klienty z našeho affiliate softwaru.

Pro nás interně je řadí do fronty na schválení a na týdenní bázi je přidáváme do samotného katalogu pro partnery.

Na podobné frekvenci schvalujeme i „externí“ partnerské programy.

Partnerský newsletter s novinkami

Partneři, kteří se zaregistrují do newsletterového zpravodaje (je k dispozici v pravém bočním rohu webu), dostávají na týdenní frekvenci přehled všech nových kampaní v našem katalogu.

Tento newsletter má za sebou letitou historii a také seznam odebírajících partnerů má přes 900 unikátních e-mailů – takže samotné zapsání programu v katalogu a tedy i v našem newsletteru, je dobrým startem pro každý program.

Běží na AffilBoxu

U tzv. „našich“ kampaní je vždy umístěná ikonka – běží na AffilBox – a značí, že je to spárovaná kampaň. Všechny tyto kampaně, společně s jejich názvy, popisky, parametry, logy, … jsou na každodenním intervalu automaticky aktualizované.

Takže když inzerent změní parametry, či samotnou kampaň i smaže, druhý den se to v katalogu projeví. Stejně tak, když kampaň kompletně zanikne, z katalogu se automaticky smažou, aby partneři měli od nás vždy aktuální a přesné informace.

Podmínky pro automatický import kampaní z AffilBoxů do katalogu:

 • zaplacená a tedy platná licence AffilBoxu (Basic, PRO či NETWORK),
 • v administraci programu je v: Nastavení, Nastavení aplikace, Export pro katalogy – vybráno Ano,
 • vytvořená reklamní kampaň (tedy je jasně dané, co se má propagovat),
 • tato kampaň má vyplněný i popisek (není to tedy ten, co je na úvodní nástěnce, ale můžete ho tam zkopírovat, či přepsat),
 • má ve stavu, že je aktivní (a partneři ji tedy mohou propagovat),
 • a k dané instanci je připojena tzv. vlastní doména (viz nápověda).

Poté se na 1 denním intervalu (vždy v noci) nahraje záznam o této kampani do katalogu, právě do interní schvalovací fronty. Zde zkontrolujeme jestli jsou všechny záznamy v pořádku, bylo doplněné logo a ručně zařadíme kampaň do nejvhodnějších kategorií.

Prémiové doporučení

Nově jsou také naše PRO a NETWORK licence zvýrazněné štítkem Doporučujeme, aby získaly větší pozornost od partnerů.

Z naší zkušenosti (z tisíců kampaní) mají tyto licence násobně větší šanci na úspěch a dlouhodobé fungování.

A typicky i díky pokročilejším funkcím – Odkazování bez affiliate parametru, Bonusy, Provize pod kategorie, Trackovatelné kupony, a dalších, mají i větší konverznost a výkonnost pro zapojené partnery. I proto tyto jednotlivé kampaně odlišujeme od ostatních, aby partneři měli rychlejší orientaci v aktuální nabídce programů.

Co dál?

Díky tomu, že je katalog postavený nově tzv. na „zelené louce“ a na moderních technologiích (a samozřejmě responzivní), můžeme ho dál rozvíjet.

A máme to přesně tak i v plánu.

Neboli chceme:

 • zlepšit filtraci dle různých parametrů (kombinace fixní/dynamických provizí, …),
 • zpřehlednit a výrazně rozšířit kategorizaci (ta dřívější už nedostačuje),
 • fulltextové hledání napříč všemi kampaněmi,
 • přidat info o historii dané kampaně,
 • doplnit filtrování dle omezení jednotlivých programů,
 • umožnit externí správu svěřených zápisů programů (dle zájmu),

A také ho napojit na aktuálně interně vyvíjený PartnerBox.cz – ale o tom až někdy jindy. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *