+420 778 443 348 (po-pá 9-15h)

Časté dotazy

Tento příspěvek v kategorii napsal .

Co je to provizní program?
Provizní program je systém, kdy odměňujete partnery za to, že vám přivádí nové zákazníky. Odměňujete je tzv. provizí, která se nejčastěji vypočítává jako procentuální část z hodnoty objednávky.

Umožňujete sledování více úrovní partnerů? (MLM)
Ne neumožňujeme. Myslíme si, že je mnohem důležitější, aby se partneři soustředili na prodej, než na nahánění nových oveček.

Dodáte mi propagační partnery?
Přímo nedodáme, ale provozujeme katalog provizní programů, kam váš program automaticky vystavíme. Každý den jej navštíví asi 100 partnerů. A každé pondělí rozešleme na 500 partnerů e-mail o vašem novém programu.

Co musím udělat pro to, aby mi provizní program fungoval a měřil?
Musíte si nastavit váš AffilBox a vložit do stránek měřící kódy. Není to nic složitého. Je to podobné, jak když vkládáte Google Analytics.

Co mají dělat partneři, když mě chtějí propagovat?
Partneři by se měli registrovat do vašeho provizního programu. Následně obdrží svůj vlastní provizní odkaz a ten mohou umístit na své webové stránky, do e-mailu, na Facebook apod.

Jak mohu své partnery vyplácet?
Ideální je vyplácet partnery na fakturu, kterou vám zašlou. Pokud vám někdo nemůže fakturovat, můžete mu vystavit dohodu o provedení práce.

Kde se mohou partneři do mého provizního programu zaregistrovat?

Na stejném místě, kde se přihlašujete vy. Hned po registraci vaší vlastní licence AffilBoxu je vám přidělena vaše vlastní adresa – ve tvaru c1234.affilbox.cz (čísla jsou vždy jiná). Tato adresa je vám po dobu platnosti vašeho programu vždy k dispozici. Velmi doporučujeme ale přesměrovat tuto adresu na vaši vlastní doménu ve tvaru například spoluprace.vaseshop.cz nebo partneri.vaseshop.cz. Zde je návod, jak na přesměrování. Tato adresa je lépe zapamatovatelná a také působí důvěryhodněji. Jakmile budete mít přesměrování hotovo, můžete adresu sdělit vašim partnerům a vyzvat je k registraci.

Za jak dlouho mi začne affiliate vydělávat?
Rádi bychom vám řekli, že zítra. Ale z naší zkušenosti to je 2-3 měsíce od spuštění. Tato prodleva je způsobena tím, že partneři se musí registrovat, podívat se, co prodáváte, připravit propagaci a začít vám přivádět návštěvníky. To vše chvíli trvá.

Jak funguje AffilBox – je potřeba jej někam nainstalovat?
AffilBox běží na našich vlastních serverech. Nic nemusíte instalovat o vše se staráme my. Systém neustále vyvíjíme a aktualizujeme, přidáváme nové funkce a úpravy několikrát týdně.

Musí mí partneři také něco platit?
Ne partneři nic neplatí. Pouze se registrují do vašeho AffilBoxu a mohou vás začít propagovat.

Jak mě mohou mí partneři propagovat?
Možností je neomezené množství. Ale těmi základními jsou na webových stránkách, blogu, e-mailem, sociálních sítích, PPC reklamou a spoustou dalších metod, které jen vymyslí.

Kolik času je potřeba vyčlenit na správu affiliate?
To je velmi relativní. Záleží pouze na vás, jak moc chcete mít provizní program efektivní. Čím více času mu věnujete a čím více budete hledat nové partnery, tím se mu bude lépe dařit. Takže je to na vás. Ale jako základ se dá vzít jednotky hodin měsíčně.

Chtěl bych provizní program pro svůj e-shop, ale nevím, kde začít?
Začněte registrací zkušební verze AffilBoxu na 14 dní. Nástroj je navržen tak, že vás velmi intuitivně provede kroky, které je potřeba udělat do začátku.

O affiliate ještě vůbec nic nevím, kde se o něm dozvím něco srozumitelného?
Můžete začít u nás na blogu, zakoupit si knihu o affiliate od Mária Roženského, majitele AffilBoxu. Případně se podívat na seznam českých blogů a lidí v ČR a SR, kteří se zabývají affiliate marketingem.

Mám více e-shopů, mohu jeden AffilBox použít pro všechny?
Ano můžete, nijak to neomezujeme.

Musí si partneři také zaplatit AffilBox, aby mě mohli propagovat?
Nemusí, pro partnery je tato aplikace zdarma.

Kde se budou mí partneři přihlašovat a registrovat?

Vy i vaši partneři se přihlašujete do stejného systému, na stejné adrese a vidíte stejné údaje. Vy jako administrátor vidíte navíc položky pro správu a editaci provizního programu a samozřejmě vidíte statistiky všech vašich partnerů.

10 komentářů: “Časté dotazy”

 1. Miroslav napsal:

  Dobrý den,
  umožňuje váše aplikace nějakým způsobem jednoznačně identifikovat konkrétní proklik. Na příklad aplikace Post Affiliate Pro umožňuje do odkazu přidat vlastní parametr, jehož hodnota je součástí reportu např: http://www.website.com?aid=id_partner&data1=vlastni_id. Obdobně cj.com umožňuje do odkazu přidat vlastní parametr.

  Pomocí tohoto parametru je po té možné jednoznačně identifikovat odkud bylo kliknuto. Je toto možné v affilbox?

 2. Marie napsal:

  Dobrý den,
  když chci doporučit do affilprogramu někoho, dá se to udělat tak, abych mu nemusela říkat, že má vyplnit můj kód? Tak, aby se mi doporučení přiznalo automaticky? Stačí, když za adresu affilboxu daného partnera dám svůj affilkód?

  • Kateřina Střelcová napsal:

   Pěkný den, ano, je to tak, jak popisujete, tento odkaz najdete také v aplikaci – levé menu – Nastavení – Nastavení uživatele, úplně dole.

 3. Roman napsal:

  Je možné zakázat, aby se mi partneři sami registrovali k nějaké kampani? Respektive, chci mít pod kontrolou, kdo bude partner 🙂

  • Kateřina Střelcová napsal:

   Pěkný den, ano, možné to určitě je, v levém menu vyberte Nastavení – Nastavení aplikace a zde pak vyberte Schvalování partnerů – manuálně. Od této chvíle budete vaše partnery schvalovat v Seznamu partnerů – vedle každého partnera je tam na to speciální ikonka. O nové registraci vám i vašemu partnerovi přijde zpráva. Partner se stejně tak dozví zprávou, až jej schválíte. Doporučuji přečíst si také tento článek: http://wp.me/p1Qnrr-sY

 4. Jiří napsal:

  Dobrý den,
  co je potřeba mít uvedeno v živnostenském listu, aby jsem mohl být affil partner? Je to jedno nebo je to třebá vázané na obchodní činnost nebo to může provozovat i např. člověk co provozuje kadeřnictví? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *